Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gratka dla miłośników tramwajów

Wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni. To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na wszystkich 22 września z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nowy proboszcz w Stolarzowicach

Nowy proboszcz w Stolarzowicach Data publikacji: 10 września 2018Parafia Chrystusa Króla w Stolarzowicach ma nowego proboszcza. Decyzją biskupa gliwickiego został nim ks. Stanisław Wierny, który dotychczas przewodził wspólnocie parafialnej w Rzeczycach. Dotychczasowy proboszcz ks. Eugeniusz Kozok zgodnie z prawem diecezjalnym po ukończeniu 70. roku życia przeszedł na emeryturę.

Zmiany kadrowe w parafii objęły również wikariuszy. Z Gliwic-Sośnicy przeszedł do bytomskiej wspólnoty ks. Marcin Wronka. Z kolei po kilku latach ks. Sławomir Młodzik przeniesiony został do diecezji bielsko-żywieckiej, do parafii pw. św. Stanisława biskupa i męczennika w Andrychowie.

Nowego proboszcza powitał Damian Bartyla, prezydent Bytomia wraz z małżonką. Rola proboszcza jako ojca duchowego parafii od zawsze w Kościele jest bardzo ważna. To trudne i odpowiedzialne zadanie, bowiem proboszcz jest nie tylko pasterzem zleconej sobie parafii, powołanym do uczestnictwa w posłudze Chrystusa dla wspólnoty, wykonującym zadania nauczania, uświęcania i kierowania, ale również musi być doskonałym organizatorem, wrażliwym na jej wszystkie potrzeby i specyfikę – powiedział do nowego proboszcza Damian Bartyla.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.