Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowy plac zabaw i strefa rekreacyjna za 200 tys. zł

Nowy plac zabaw i strefa rekreacyjna za 200 tys. zł Data publikacji: 21 września 2017Boisko „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 42 w Rozbarku przez cały rok cieszy się ogromną popularnością. Teraz jego atrakcyjność jeszcze wzrośnie. Tuż obok niego w ramach Budżetu Obywatelskiego powstał nowy plac zabaw oraz strefa rekreacyjna.

Plac zabaw ze strefą rekreacyjną oraz nowymi ścieżkami z kostki betonowej powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 roku. Tuż obok „Orlika” powstała altana drewniana, plac zabaw o nawierzchni poliuretanowej z urządzeniami zabawowymi i piramidą /urządzenie zręcznościowe/ oraz huśtawkami. Do placu zabaw i altany wykonano również ścieżki z kostki betonowej wraz z wyrównaniem i odwodnieniem terenu wokół placu zabaw. Całkowity koszt dwuletniej inwestycji wyniósł 201 200 zł.

Nowo powstały obiekt ma zostać otwarty na początku października, jednak dzięki przeprowadzonym odbiorom technicznym dzieci mogą już teraz swobodnie z niego korzystać.

Przypomnijmy, że w 2014 roku obok „Orlika” powstała również z Budżetu Obywatelskiego mini-siłownia, stół do gry w tenisa stołowego, szachów oraz ławeczki i stojaki na rowery. Warto dodać, że zarówno mini-siłownia oraz nowy plac zabaw mają bezpośrednie połączenie z chodnikiem ze Szkołą Podstawową nr 42 oraz boiskiem „Orlik”.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.