Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nowy Dom Opieki Społecznej otwarty

Nowy Dom Opieki Społecznej otwarty Data publikacji: 3 listopada 2018Uroczystym nabożeństwem rozpoczęło się dziś otwarcie nowego budynku „Ostoi Pokoju” w Miechowicach.

- Domy opieki buduje się po to, żeby potrzebujący mogli znaleźć bezpieczną przystań. Dom pełen miłości, fachowej opieki i dobroci - powiedział zwierzchnik diecezji katowickiej Kościoła Ewangelickiego ks. bp Marian Niemiec podczas poświęcenia nowego budynku Ewangelickiego Domu Opieki "Ostoja Pokoju". W uroczystości wzięli udział przedstawiciele kościoła, wykonawcy budowy, przedstawiciele samorządu i parafianie. W nowym budynku zamieszkają pensjonariusze "Ostoi Pokoju”, którzy przeniosą się z położonego nieopodal starego budynku.

Dom Pomocy Społecznej – Ewangelicki Dom Opieki „Ostoja Pokoju” znajduje się w Miechowicach przy ulicy Matki Ewy 1. W tym miejscu 120 lat temu Ewa Tiele-Winckler – zwana powszechnie Matką Ewą rozpoczęła wielkie dzieło miłosierdzia dla ubogich i potrzebujących pomocy, które swym zasięgiem objęło kilka kontynentów. Dziś to wspaniałe przedsięwzięcie nadal jest prowadzone przez Parafię Ewangelicko-Augsburską. Dom jest placówką ponadgminną i świadczy swoje usługi w oparciu o zlecenia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Posiada też swoją filię w Laryszowie. Co ważne, znajdujący się w Miechowicach DPS jest dostępny dla wszystkich potrzebujących, bez względu na wyznanie.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.