Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nowy Dom Opieki Społecznej otwarty

Nowy Dom Opieki Społecznej otwarty Data publikacji: 3 listopada 2018Uroczystym nabożeństwem rozpoczęło się dziś otwarcie nowego budynku „Ostoi Pokoju” w Miechowicach.

- Domy opieki buduje się po to, żeby potrzebujący mogli znaleźć bezpieczną przystań. Dom pełen miłości, fachowej opieki i dobroci - powiedział zwierzchnik diecezji katowickiej Kościoła Ewangelickiego ks. bp Marian Niemiec podczas poświęcenia nowego budynku Ewangelickiego Domu Opieki "Ostoja Pokoju". W uroczystości wzięli udział przedstawiciele kościoła, wykonawcy budowy, przedstawiciele samorządu i parafianie. W nowym budynku zamieszkają pensjonariusze "Ostoi Pokoju”, którzy przeniosą się z położonego nieopodal starego budynku.

Dom Pomocy Społecznej – Ewangelicki Dom Opieki „Ostoja Pokoju” znajduje się w Miechowicach przy ulicy Matki Ewy 1. W tym miejscu 120 lat temu Ewa Tiele-Winckler – zwana powszechnie Matką Ewą rozpoczęła wielkie dzieło miłosierdzia dla ubogich i potrzebujących pomocy, które swym zasięgiem objęło kilka kontynentów. Dziś to wspaniałe przedsięwzięcie nadal jest prowadzone przez Parafię Ewangelicko-Augsburską. Dom jest placówką ponadgminną i świadczy swoje usługi w oparciu o zlecenia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Posiada też swoją filię w Laryszowie. Co ważne, znajdujący się w Miechowicach DPS jest dostępny dla wszystkich potrzebujących, bez względu na wyznanie.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.