Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
10 grudnia 2018, Julia, Judyta, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nowoczesny i bezpieczny internet w urzędzie

Nowoczesny i bezpieczny internet w urzędzie Data publikacji: 29 lipca 201650 tys. zł. kosztował projekt wdrożenia nowoczesnej, bezpłatnej sieci WiFi w budynkach Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Od września za darmo będzie można surfować m.in. w budynkach przy ul. Parkowej 2, Smolenia 35 czy w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22.

Nowe technologie coraz bardziej przenikają każdą sferę naszego życia. Infrastruktura sieciowa, o którą wzbogaciły się budynki Urzędu Miejskiego stanowi także bazę do przyszłych projektów związanych z wirtualizacją urzędu.
 
Innowacyjność nowego systemu polega na  jednolitej strukturze sieci, która wykorzystuje wiele urządzeń. Rozwiązanie to jest elastyczne, gdyż umożliwia jego rozbudowę o kolejne urządzenia. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to standardowe rozwiązanie. Nad nową infrastrukturą czuwa centralny kontroler sieci WLAN, którego zadaniem jest zapewnienie funkcjonalności i bezpieczeństwa transmisyjnego wszystkim użytkownikom tworzonego systemu - mówi Krzysztof Gut, Naczelnik Wydziału Informatyki UM.

I tak, kilkadziesiąt punktów dostępowych rozmieszczonych jest na korytarzach Urzędu Miejskiego m.in. przy ul. Parkowej 2. Zainstalowane urządzenia tworzą najnowszej generacji system radiowy obsługujący dwa pasma częstotliwościowe. (2,4 GHz, 5 GHz). Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy jest dostęp do sieci dla urządzeń wyposażonych w karty wifi, jak np. tablety czy telefony komórkowe.
 
Trzeba zaznaczyć, że jeszcze do niedawna usługę darmowego internetu świadczyła ratuszowi firma zewnętrzna. Realizując tę inwestycję, jesteśmy zarówno właścicielami systemu, jaki i administratorami, co znacznie obniża koszty  jego utrzymania – mówi Krzysztof Gut.
 
Dzięki uruchomieniu sieci Hot- Spotów wewnątrz każdego budynku, klienci załatwiający sprawy urzędowe, będą mogli nieodpłatnie korzystać z internetu wchodząc na portale miejskie. Z pewnością ucieszą się też klienci Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22, którym szykuje się ślub. Teraz tym radosnym faktem będą mogli się podzielić w mediach społecznościowych bezpośrednio z Sali Ślubów, gdzie wkrótce również będzie szybki dostęp do internetu.
 
Ciekawe rozwiązania wykorzystania bezpłatnej sieci WiFi, stosują np. lotniska w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, gdzie klienci korzystający ze specjalnej aplikacji, dowiadują się krok po kroku jak sprawnie przejść odprawę. Dysponując takim systemem, możemy w przyszłości myśleć o podobnych aplikacjach, związane ze sprawami urzędowymi – mówi Krzysztof Gut.

W ramach projektu sieć dostępowa WiFi powstała także w budynkach przy Smolenia 35 , w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7, Rynku 20 oraz Rynku 26.


Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.