Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nowoczesny i bezpieczny internet w urzędzie

Nowoczesny i bezpieczny internet w urzędzie Data publikacji: 29 lipca 201650 tys. zł. kosztował projekt wdrożenia nowoczesnej, bezpłatnej sieci WiFi w budynkach Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Od września za darmo będzie można surfować m.in. w budynkach przy ul. Parkowej 2, Smolenia 35 czy w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22.

Nowe technologie coraz bardziej przenikają każdą sferę naszego życia. Infrastruktura sieciowa, o którą wzbogaciły się budynki Urzędu Miejskiego stanowi także bazę do przyszłych projektów związanych z wirtualizacją urzędu.
 
Innowacyjność nowego systemu polega na  jednolitej strukturze sieci, która wykorzystuje wiele urządzeń. Rozwiązanie to jest elastyczne, gdyż umożliwia jego rozbudowę o kolejne urządzenia. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to standardowe rozwiązanie. Nad nową infrastrukturą czuwa centralny kontroler sieci WLAN, którego zadaniem jest zapewnienie funkcjonalności i bezpieczeństwa transmisyjnego wszystkim użytkownikom tworzonego systemu - mówi Krzysztof Gut, Naczelnik Wydziału Informatyki UM.

I tak, kilkadziesiąt punktów dostępowych rozmieszczonych jest na korytarzach Urzędu Miejskiego m.in. przy ul. Parkowej 2. Zainstalowane urządzenia tworzą najnowszej generacji system radiowy obsługujący dwa pasma częstotliwościowe. (2,4 GHz, 5 GHz). Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy jest dostęp do sieci dla urządzeń wyposażonych w karty wifi, jak np. tablety czy telefony komórkowe.
 
Trzeba zaznaczyć, że jeszcze do niedawna usługę darmowego internetu świadczyła ratuszowi firma zewnętrzna. Realizując tę inwestycję, jesteśmy zarówno właścicielami systemu, jaki i administratorami, co znacznie obniża koszty  jego utrzymania – mówi Krzysztof Gut.
 
Dzięki uruchomieniu sieci Hot- Spotów wewnątrz każdego budynku, klienci załatwiający sprawy urzędowe, będą mogli nieodpłatnie korzystać z internetu wchodząc na portale miejskie. Z pewnością ucieszą się też klienci Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22, którym szykuje się ślub. Teraz tym radosnym faktem będą mogli się podzielić w mediach społecznościowych bezpośrednio z Sali Ślubów, gdzie wkrótce również będzie szybki dostęp do internetu.
 
Ciekawe rozwiązania wykorzystania bezpłatnej sieci WiFi, stosują np. lotniska w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, gdzie klienci korzystający ze specjalnej aplikacji, dowiadują się krok po kroku jak sprawnie przejść odprawę. Dysponując takim systemem, możemy w przyszłości myśleć o podobnych aplikacjach, związane ze sprawami urzędowymi – mówi Krzysztof Gut.

W ramach projektu sieć dostępowa WiFi powstała także w budynkach przy Smolenia 35 , w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7, Rynku 20 oraz Rynku 26.


Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.