Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 czerwca 2018, Bogna, Florentyna, Rafal

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowe zasady segregacji odpadów

Nowe zasady segregacji odpadów Data publikacji: 2 marca 2018W związku z wprowadzeniem w naszym mieście nowych zasad zbierania odpadów z nieruchomości, przedstawiamy jak zmienia się system gospodarowania odpadami.

Podstawową zmianą, jaką wskazują przepisy prawa w tym zakresie, jest odejście od zbiórki odpadów komunalnych w trzech pojemnikach i wprowadzenie systemu pięciopojemnikowego.

Pięć kolorów pojemników oznacza, że zbierać w nich będziemy:
- papier,
- szkło,
- odpady biodegradowalne,
- tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe,
- odpady zmieszane.

Utrzymany zostanie, jak do tej pory, nielimitowany odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych w ramach zgłoszeń do Urzędu Miejskiego oraz przydziału kontenerów. Odpady zielone odbierane będą od marca do listopada, po zgłoszeniu zamiaru skorzystania z usługi, w każdy drugi wtorek miesiąca (w zabudowie wielorodzinnej 4 razy w sezonie).

Zmianie ulega sposób odbioru odpadów mebli i innych odpadów wielkogabarytowych. Odbiór odpadów będzie realizowany w ramach tzw. wystawek, z miejsc ich zbierania w pobliżu pojemników i altanek śmietnikowych, w każdy piątek dla zabudowy wielorodzinnej.

Dzień odbioru z nieruchomości jednorodzinnych ustalany będzie według harmonogramu - należy wystawić odpady wielkogabarytowe przed posesję. Pozostałe wytworzone w gospodarstwie domowym odpady można przekazać w ramach mobilnej zbiórki.

Będą one organizowane w każdej dzielnicy naszego miasta raz w miesiącu, w sobotę. Przeterminowane leki można przynieść do wyznaczonych aptek. Wszystkie inne odpady problemowe można oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy składowisku odpadów Al. Jana Pawła II.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.