Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 grudnia 2018, Joanna, Aleksandra, Dagmara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nowe stojaki na rowery

Nowe stojaki na rowery Data publikacji: 21 października 201845 nowych stojaków na rowery pojawiło się niedawno w różnych częściach miasta. Rowerzyści będą mogli zaparkować swoje dwa kółka m.in. w Parku Amendy, przy lodowisku, ale też przy stadionie GKS Rozbark.

Stojaki pojawiły w miejscach często odwiedzanych przez bytomian, a więc przy obiektach sportowych, parkach i skwerach oraz głównych ulicach i placach. 

Wykonawcą stojaków była firma z Bytomia, a koszt jednego z nich to ok. 200 zł. W sumie z budżetu miasta wydano na nie ponad 9 tys. zł.

Stojaki pojawiły się w następujących lokalizacjach:

Skrzyżowanie Plac Akademicki z ul. Prusa – 3 szt.
,,Okrąglak’’ ul. Batorego – 4 szt.
Rozbark Stadion GKS (parking wewnątrz) – 5 szt 
Państwowe Szkoły Budowlane w Bytomiu (główne wejście) – 4 szt.
Stadion Silesii Miechowice (zieleniec dzielący dwa boiska) – 5 szt.
Szynol – 3 szt.
Park Amendy w pobliżu ul. Spacerowej (siłownia) – 3 szt.
Społeczna Szkoła przy ul. Skrajnej 14A – 3 szt.
Orlik 2012 – 3 szt. 
Lodowisko ul.Pułaskiego – 4 szt. 1
Basen miejski odkryty (na terenie basenu) – 6 szt.
Komenda Policji ul. Powstańców Warszawskich – 2 szt.
Autor: AK
Zdjęcia: arch UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.