Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nowe radiowozy dla policji

Nowe radiowozy dla policji Data publikacji: 21 grudnia 2017Trzy oznakowane oraz trzy nieoznakowane radiowozy marki Opel i Hyundai przekazał wczoraj /20 grudnia/ bytomskim funkcjonariuszom prezydent Damian Bartyla. Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich trzech lat bytomska komenda otrzymała 17 pojazdów współfinansowanych przez bytomski ratusz.

Zakup pojazdów służbowych w połowie został sfinansowany ze środków gminnych, natomiast pozostałą część wydatków pokrył budżet policji. Zgodnie z porozumieniami zawartymi pomiędzy przedstawicielami bytomskiego samorządu i policji, dofinansowanie przekazane przez gminę Bytom wyniosło około 100 tys. zł.

Zależy nam na tym, by mieszkańcy Bytomia czuli się bezpiecznie. Mamy świadomość, że policja jest częścią administracji rządowej, ale również dla samorządu wzrost poziomu bezpieczeństwa jest sprawą nadrzędną
– mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas uroczystości przekazania radiowozów.

Oznakowane radiowozy zostały przekazane do komisariatu przy ul. Rostka oraz przy ul. Zabrzańskiej w Szombierkach, a trzeci trafił do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Koszt zakupionych pojazdów to łącznie blisko 200 tys. zł.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.