Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nowe radiowozy dla policji

Nowe radiowozy dla policji Data publikacji: 21 grudnia 2017Trzy oznakowane oraz trzy nieoznakowane radiowozy marki Opel i Hyundai przekazał wczoraj /20 grudnia/ bytomskim funkcjonariuszom prezydent Damian Bartyla. Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich trzech lat bytomska komenda otrzymała 17 pojazdów współfinansowanych przez bytomski ratusz.

Zakup pojazdów służbowych w połowie został sfinansowany ze środków gminnych, natomiast pozostałą część wydatków pokrył budżet policji. Zgodnie z porozumieniami zawartymi pomiędzy przedstawicielami bytomskiego samorządu i policji, dofinansowanie przekazane przez gminę Bytom wyniosło około 100 tys. zł.

Zależy nam na tym, by mieszkańcy Bytomia czuli się bezpiecznie. Mamy świadomość, że policja jest częścią administracji rządowej, ale również dla samorządu wzrost poziomu bezpieczeństwa jest sprawą nadrzędną
– mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia podczas uroczystości przekazania radiowozów.

Oznakowane radiowozy zostały przekazane do komisariatu przy ul. Rostka oraz przy ul. Zabrzańskiej w Szombierkach, a trzeci trafił do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Koszt zakupionych pojazdów to łącznie blisko 200 tys. zł.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.