Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowe oblicze przedszkola w Stolarzowicach

Nowe oblicze przedszkola w Stolarzowicach Data publikacji: 13 grudnia 2017Pachnie nowością, jest bezpiecznie, przestronnie i przytulnie. Wczoraj /12 grudnia/ oficjalnie otwarto wyremontowane Przedszkole Miejskie nr 54 w Stolarzowicach, które doczekało się gruntownej modernizacji.

To było prawdziwe święto placówki, podczas którego uroczyście zaprezentowano efekty kapitalnego remontu. A jest się czym chwalić, bo placówka została nie tylko zmodernizowana, ale też rozbudowana. Dzięki temu rozwiązaniu baza przedszkola zwiększyła się o dodatkowy oddział wraz z całym zapleczem socjalno-magazynowym, kuchennym oraz pomocami dydaktycznymi. Po remoncie w przedszkolu przybyło miejsc dla 25 trzy i czterolatków.

Przypomnijmy, że remont w Przedszkolu Miejskim nr 54 polegał też m.in. na rozbudowie strefy wejściowej obejmującej wiatrołap, szatnię, toaletę ogólnodostępną dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, z której mogą korzystać osoby przyprowadzające i odbierające dzieci.

Kolejnymi elementami modernizacji placówki, była rozbudowa zaplecza kuchennego, części socjalnej dla pracowników oraz części magazynowej wraz z wyposażeniem, a także remont pomieszczenia higieniczno-sanitarnego dla funkcjonujących już oddziałów. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego prawie 1 mln 340 tys. zł pochodzi ze środków unijnych.

Warto zaznaczyć, że projekt poprawy infrastruktury przedszkoli oraz tworzenie nowych miejsc przedszkolnych realizowane jest w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego. Przedszkole Miejskie nr 54 w Stolarzowicach jest jedną z pięciu bytomskich placówek, w których realizowany był ten projekt.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.