Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowe ekopracownie w bytomskich szkołach

Nowe ekopracownie w bytomskich szkołach Data publikacji: 8 listopada 2017Lekcje przyrody, geografii czy chemii są atrakcyjniejsze, gdy sale, w których się odbywają, sa ciekawie zagospodarowane i wyposażone  w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Takimi pomieszczeniami mogą się pochwalić  kolejne dwie bytomski szkoły, w których otwarto dziś /8 listopada/ Zielone Pracownie.

Zielone Pracownie to program zainicjowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Jego celem było dofinansowanie w formie dotacji najlepszych wniosków dotyczących utworzenia ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych.

Warto tu podkreślić, że bytomskie szkoły brały udział we wszystkich trzech dotychczasowych edycjach konkursu. Z szansy na uzyskanie dotacji w tej edycji konkursu skorzystały szkoły podstawowe nr 38 i 45. Obie placówki otrzymały po 30 tys. zł.

Projekty tych placówek znalazły się w gronie laureatów z całego regionu, wyróżniając się oryginalnością, kreatywnością i innowacyjnym podejściem do tematu ekologii. Ponadto Szkoła Podstawowa nr 38 została nagrodzona za projekt  „W zdrowym ciele zdrowy duch”, z kolei SP nr 45 za „Planetę żywiołów”. W nagrodę obydwie placówki otrzymały po 7,5 tys. zł.

Łącznie w ramach projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zielone pracownie powstały w siedmiu bytomskich szkołach.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek, arch. SP 45

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.