Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2017, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Nowa siedziba mniejszości niemieckiej

Nowa siedziba mniejszości niemieckiej Data publikacji: 20 marca 2017Nową siedzibę otwarła wczoraj /19 marca/ mniejszość niemiecka z naszego miasta. Bytomski oddział Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego przeniósł się z ulicy Piekarskiej na Powstańców Warszawskich 13.

Urząd zaproponował trzy lokalizacje nowej siedziby. Przy ulicy Karola Miarki oraz dwa lokale przy Powstańców Warszawskich. Z uwagi na łatwość dojazdu środkami komunikacji miejskiej wybrano lokal z większą salą przy Powstańców.

Cieszymy się z tego, że każda nasza prośba cieszy się dużą pomocą i możemy liczyć na wsparcie miasta – powiedział Marcin Jaksik, przewodniczący bytomskiego oddziału Towarzystwa Społeczno– Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego.

Bytomski oddział Towarzystwa Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego działa w naszym mieście od 1990. Obecnie zrzesza ponad 2000 osób. Ich misją jest kultywowanie tradycji, historii oraz języka. Członkami są osoby z narodowością niemiecką oraz te, które chcą uczestniczyć w życiu organizacji.

Wielokulturowość to cecha, która na przestrzeni wieków wyróżniała Bytom, cecha stanowiąca o jego dzisiejszej tożsamości i wyjątkowości – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, podczas wczorajszego otwarcia. Życzę pomyślnej realizacji kolejnych inicjatyw mających na celu zbliżenie naszych narodów, pielęgnowanie kultury, historii oraz języka niemieckiego i gwary śląskiej – dodał.
 

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.