Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Nowa siedziba mniejszości niemieckiej

Nowa siedziba mniejszości niemieckiej Data publikacji: 20 marca 2017Nową siedzibę otwarła wczoraj /19 marca/ mniejszość niemiecka z naszego miasta. Bytomski oddział Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego przeniósł się z ulicy Piekarskiej na Powstańców Warszawskich 13.

Urząd zaproponował trzy lokalizacje nowej siedziby. Przy ulicy Karola Miarki oraz dwa lokale przy Powstańców Warszawskich. Z uwagi na łatwość dojazdu środkami komunikacji miejskiej wybrano lokal z większą salą przy Powstańców.

Cieszymy się z tego, że każda nasza prośba cieszy się dużą pomocą i możemy liczyć na wsparcie miasta – powiedział Marcin Jaksik, przewodniczący bytomskiego oddziału Towarzystwa Społeczno– Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego.

Bytomski oddział Towarzystwa Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego działa w naszym mieście od 1990. Obecnie zrzesza ponad 2000 osób. Ich misją jest kultywowanie tradycji, historii oraz języka. Członkami są osoby z narodowością niemiecką oraz te, które chcą uczestniczyć w życiu organizacji.

Wielokulturowość to cecha, która na przestrzeni wieków wyróżniała Bytom, cecha stanowiąca o jego dzisiejszej tożsamości i wyjątkowości – powiedział Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, podczas wczorajszego otwarcia. Życzę pomyślnej realizacji kolejnych inicjatyw mających na celu zbliżenie naszych narodów, pielęgnowanie kultury, historii oraz języka niemieckiego i gwary śląskiej – dodał.
 

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.