Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Noś odblaski - unikniesz mandatu

Noś odblaski - unikniesz mandatu Data publikacji: 31 października 2016Nawet 500 złotych może zapłacić pieszy poruszający się bez odblasków w terenie niezabudowanym. W trakcie trwające Akcji Znicz bytomscy policjanci nie ukrywają, że kontrolom podlegają także piesi – czy poruszają się zgodnie z przepisami i czy są widoczni na jezdni.

Po zmroku piesi i rowerzyści są mniej widoczni, do tego bardzo często noszą ciemne ubrania. Elementy odblaskowe niejednokrotnie mogą zapobiec tragedii na drodze – mówi Tomasz Bobrek, rzecznik prasowy bytomskiej policji. Pamiętajmy, że jesienią kierowcom utrudnia jazdę deszczowa, mglista pogoda i zalegające na drogach liście. Ubrany na ciemno pieszy często bywa zauważony przez kierowcę w ostatniej chwili.

Od początku października bytomscy policjanci zachęcają pieszych do noszenia odblasków. W zeszłym tygodniu rozdawali je podczas kontroli drogowych, odwiedzali też bytomskie przedszkola, gdzie edukowali najmłodszych o korzyściach wynikających z bycia widocznym na drodze.

Przypomnijmy, noszenie odblasków poza terenem zabudowanym to obowiązek, jaki nałożył na pieszych rząd od września zeszłego roku. Warto jednak nosić odblaski nie tylko poza obszarem zabudowanym – zachęca Tomasz Bobrek. Kupno odblaskowego elementu to niewielki koszt, a może uratować życie. Pamiętajmy o nich zwłaszcza teraz, kiedy po zmroku będziemy odwiedzać groby bliskich.

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Policja Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.