Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Noś odblaski - unikniesz mandatu

Noś odblaski - unikniesz mandatu Data publikacji: 31 października 2016Nawet 500 złotych może zapłacić pieszy poruszający się bez odblasków w terenie niezabudowanym. W trakcie trwające Akcji Znicz bytomscy policjanci nie ukrywają, że kontrolom podlegają także piesi – czy poruszają się zgodnie z przepisami i czy są widoczni na jezdni.

Po zmroku piesi i rowerzyści są mniej widoczni, do tego bardzo często noszą ciemne ubrania. Elementy odblaskowe niejednokrotnie mogą zapobiec tragedii na drodze – mówi Tomasz Bobrek, rzecznik prasowy bytomskiej policji. Pamiętajmy, że jesienią kierowcom utrudnia jazdę deszczowa, mglista pogoda i zalegające na drogach liście. Ubrany na ciemno pieszy często bywa zauważony przez kierowcę w ostatniej chwili.

Od początku października bytomscy policjanci zachęcają pieszych do noszenia odblasków. W zeszłym tygodniu rozdawali je podczas kontroli drogowych, odwiedzali też bytomskie przedszkola, gdzie edukowali najmłodszych o korzyściach wynikających z bycia widocznym na drodze.

Przypomnijmy, noszenie odblasków poza terenem zabudowanym to obowiązek, jaki nałożył na pieszych rząd od września zeszłego roku. Warto jednak nosić odblaski nie tylko poza obszarem zabudowanym – zachęca Tomasz Bobrek. Kupno odblaskowego elementu to niewielki koszt, a może uratować życie. Pamiętajmy o nich zwłaszcza teraz, kiedy po zmroku będziemy odwiedzać groby bliskich.

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Policja Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.