Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Noś odblaski - unikniesz mandatu

Noś odblaski - unikniesz mandatu Data publikacji: 31 października 2016Nawet 500 złotych może zapłacić pieszy poruszający się bez odblasków w terenie niezabudowanym. W trakcie trwające Akcji Znicz bytomscy policjanci nie ukrywają, że kontrolom podlegają także piesi – czy poruszają się zgodnie z przepisami i czy są widoczni na jezdni.

Po zmroku piesi i rowerzyści są mniej widoczni, do tego bardzo często noszą ciemne ubrania. Elementy odblaskowe niejednokrotnie mogą zapobiec tragedii na drodze – mówi Tomasz Bobrek, rzecznik prasowy bytomskiej policji. Pamiętajmy, że jesienią kierowcom utrudnia jazdę deszczowa, mglista pogoda i zalegające na drogach liście. Ubrany na ciemno pieszy często bywa zauważony przez kierowcę w ostatniej chwili.

Od początku października bytomscy policjanci zachęcają pieszych do noszenia odblasków. W zeszłym tygodniu rozdawali je podczas kontroli drogowych, odwiedzali też bytomskie przedszkola, gdzie edukowali najmłodszych o korzyściach wynikających z bycia widocznym na drodze.

Przypomnijmy, noszenie odblasków poza terenem zabudowanym to obowiązek, jaki nałożył na pieszych rząd od września zeszłego roku. Warto jednak nosić odblaski nie tylko poza obszarem zabudowanym – zachęca Tomasz Bobrek. Kupno odblaskowego elementu to niewielki koszt, a może uratować życie. Pamiętajmy o nich zwłaszcza teraz, kiedy po zmroku będziemy odwiedzać groby bliskich.

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Policja Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.