Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Noś odblaski - unikniesz mandatu

Noś odblaski - unikniesz mandatu Data publikacji: 31 października 2016Nawet 500 złotych może zapłacić pieszy poruszający się bez odblasków w terenie niezabudowanym. W trakcie trwające Akcji Znicz bytomscy policjanci nie ukrywają, że kontrolom podlegają także piesi – czy poruszają się zgodnie z przepisami i czy są widoczni na jezdni.

Po zmroku piesi i rowerzyści są mniej widoczni, do tego bardzo często noszą ciemne ubrania. Elementy odblaskowe niejednokrotnie mogą zapobiec tragedii na drodze – mówi Tomasz Bobrek, rzecznik prasowy bytomskiej policji. Pamiętajmy, że jesienią kierowcom utrudnia jazdę deszczowa, mglista pogoda i zalegające na drogach liście. Ubrany na ciemno pieszy często bywa zauważony przez kierowcę w ostatniej chwili.

Od początku października bytomscy policjanci zachęcają pieszych do noszenia odblasków. W zeszłym tygodniu rozdawali je podczas kontroli drogowych, odwiedzali też bytomskie przedszkola, gdzie edukowali najmłodszych o korzyściach wynikających z bycia widocznym na drodze.

Przypomnijmy, noszenie odblasków poza terenem zabudowanym to obowiązek, jaki nałożył na pieszych rząd od września zeszłego roku. Warto jednak nosić odblaski nie tylko poza obszarem zabudowanym – zachęca Tomasz Bobrek. Kupno odblaskowego elementu to niewielki koszt, a może uratować życie. Pamiętajmy o nich zwłaszcza teraz, kiedy po zmroku będziemy odwiedzać groby bliskich.

 


Autor: iwo
Zdjęcia: Policja Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.