Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 listopada 2018, Aniela, Klaudyna, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

13. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

Dwadzieścia jeden koncertów z udziałem artystów polskiej i światowej sceny muzycznej. Już w czwartek, 8 listopada rusza festiwal, który ukaże publiczności bogactwo rodzimej muzyki na czele z dziełami G.G. Gorczyckiego.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Noc Teatrów Metropolii

Noc Teatrów Metropolii Data publikacji: 13 września 2018Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo, dla dorosłych i dla najmłodszych, bezpłatnie lub za symboliczną opłatą.

To wydarzenie bardzo dobrze znane metropolitalnej publiczności. W tym roku będzie wyjątkowe także dlatego, że po raz pierwszy odbędzie się w już oficjalnie istniejącej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Stąd też delikatna zmiana nazwy, ale formuła tego wydarzenia pozostaje niezmieniona
– mówi Rafał Kurowski, dyrektor Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej GZM.

Od lat Noc Teatrów Metropolii, wcześniej znana jako Metropolitalna Noc Teatrów, przyciąga do teatrów ok. 8-10 tys. widzów. Wydarzenia tegorocznej edycji organizuje 13 teatrów, funkcjonujących na terenie GZM, a także TVP Katowice i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. W tym roku wyjątkowo dużo jest spektakli bezpłatnych, zaś na wszystkie pozostałe bilety są w cenach promocyjnych.

Wydarzenia towarzyszące także są darmowe lub za niewielką opłatą. Na noc z 29 na 30 września przygotowano ponad 100 różnych wydarzeń, w tym 33 spektakle – teatralne hity ubiegłego sezonu oraz premiery. Jedną z nich jest „Rozkosz” - najnowsza produkcja bytomskiego Teatru Rozbark, podejmująca próbę przełożenia inspiracji twórczością słynnego fotografa Irvinga Penna na język ciała, tańca i ruchu.

Mnóstwo atrakcji, jak co roku, przygotowała dla odwiedzających Opera Śląska, w której będzie można m.in. przejść teatralną metamorfozę i wrócić do domu w profesjonalnym makijażu scenicznym.

Pełen program znajduje się TUTAJ

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.