Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 listopada 2018, Aniela, Klaudyna, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Noc schronów w Bytomiu

Noc schronów w Bytomiu Data publikacji: 8 września 2018W trzech miastach naszego województwa obchodzone było nocne zwiedzanie schronów. Bytom, Chorzów i Piekary Śląskie udostępniło swoje obiekty fortyfikacyjne w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Oprócz naszego miasta udział w Nocy Schronów wzięły również Piekary Śląskie oraz Chorzów. Wszystkie obiekty dostępne w Noc Schronów są pod opieką Stowarzyszeniem na Rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicjum.

W naszym mieście zwiedzić można było poniemiecki schron przeciwlotniczy w Bytomiu-Miechowicach upamiętniający Tragedię Miechowicką 1945 r.. Otwarte były również szczeliny przeciwlotnicze na Placu Akademickim.

Miechowicach, przy byłym Gimnazjum organizatorzy przygotowali dla zwiedzających szereg atrakcji. Oprócz wystawy sprzętu militarnego oraz policyjnego, zorganizowane były również pokazy akcji służb specjalnych. Pierwsza inscenizacja przedstawiła zatrzymanie pojazdu z podejrzanym. Był pościg, strzały oraz akcja obezwładnienia przestępców. Podczas drugiego pokazu grupa Combat Alert odtworzyła porwanie VIPa przez talibów oraz próbę jego przechwycenia.

Atrakcji nie zabrakło również dla najmłodszych. Grupa Combat Alert przygotowała Bieg Komandosa, w którym najmłodsi mieli do pokonania tor przeszkód. Dla wszystkich gości dostępna była strzelnica.

W programie imprezy, przewidziany był również przejazd z Miechowic do Polskiego Schronu Bojowego w Maciejkowicach. Uczestnicy pokonali tę trasę Transporterem Opancerzonym SKOT oraz wojskową ciężarówką KRAZ.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.