Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 czerwca 2018, Dorota, Lucja, Wilhelm

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nieodpłatna pomoc prawna - czekamy na NGO

Nieodpłatna pomoc prawna - czekamy na NGO Data publikacji: 10 listopada 2016Do 21 listopada organizacje pożytku publicznego mogą składać oferty w konkursie na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej w przyszłym roku (2017). Tak, jak w tym roku, będzie ona udzielana w siedmiu punktach na terenie miasta, osobom, które spełniają określone kryteria.

O prowadzenie punktu może ubiegać się organizacja pozarządowa, która posiada co najmniej dwuletnie doświadczenie w udzielaniu porad prawnych, ma umowy lub promesy z adwokatem, radcą prawnym, doradcą podatkowym, albo z osobą, która ma ukończone studia prawnicze i co najmniej trzyletnie doświadczenie w udzielaniu porad prawnych.

Nie będą brane pod uwagę te organizacje, które w ciągu dwóch lat nie rozliczyły się z dotacji przyznanej na wykonanie zadania publicznego, wykorzystały tę dotację niezgodnie z przeznaczeniem albo rozwiązano z nimi umowę (termin dwóch lat biegnie odpowiednio od dnia rozliczenia się z dotacji i zwrotu nienależnych środków wraz z odsetkami albo rozwiązania umowy).

Przypomnijmy, od początku roku 2016 na terenie całej Polski funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy Ministerstwa Sprawiedliwości, zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Od początku roku z takich porad skorzystało w Bytomiu 1732 osób (dane do końca października 2015). Zakres pomocy jest bardzo zróżnicowany. Sporo spraw dotyczy prawa cywilnego, spadkowego czy administracyjnego. Bytomianie pytają też o przepisy z zakresu ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, alimentów i o podział majątku.

Są też sprawy, których nie obejmują działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. To sprawy podatkowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej (z wyjątkiem przygotowania do jej rozpoczęcia), prawem celnym, dewizowym i handlowym.

Z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej mogą korzystać osoby, które mają mniej niż 26 i więcej niż 65 lat, klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i posiadacze Karty Dużej Rodziny, a także zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

Adresy bytomskich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej:

  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, u. Modrzewskiego 5 (14.00 – do 18.00)
  • Centrum Integracji Społecznej, ul. Miarki 10 (12.30 – 16.30)
  • Szkoła Podstawowa nr 33, ul. Matki Ewy 9 (14.00 – 18.00)
  • Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, ul. Kilara 29 (10.00 – 14.00)
  • Terenowy Punkt Pomocy Środowiskowej, ul. Szymały 122 b (10.00 – 14.00)
  • Wydział Strategii i Funduszy Europejskich, Rynek 26 (12.00 – 16.00)
  • Szkoła Podstawowa nr 51, ul. Łużycka 12a (13.00 – 17.00)

Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: www.denon.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.