Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2018, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Niemieckie mamy świętują wcześniej

Niemieckie mamy świętują wcześniej Data publikacji: 11 maja 2017Za naszą zachodnią granicą Dzień Matki, obchodzony jest w drugim tygodniu maja. Z tej okazji Damian Bartyla, prezydent Bytomia, spotkał się wczoraj /10 maja/ z paniami z Towarzystwa Społeczno–Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego.

Nasze miasto i lokalna społeczność potrzebują waszego doświadczenia, energii i aktywności. Życzę paniom, by ten dzień przyniósł dużo szczęścia i radości, jako znak wdzięczności za waszą niekończącą się miłość, empatię, troskę i mądrość – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas uroczystości w siedzibie stowarzyszenia.

Warto dodać, że datę niemieckiego Dnia Matki ustanowili tamtejsi hodowcy kwiatów, a pierwsze obchody odbyły się 13 maja 1923 roku. Podobnie jak u nas, tego dnia mamy obdarowywane są kwiatami i prezentami.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.