Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nie żyje Andrzej Sławik

Nie żyje Andrzej Sławik Data publikacji: 5 kwietnia 2016W wieku 64 lat zmarł Andrzej Sławik, radny sejmiku województwa śląskiego. Przez lata związany z Bytomiem.
35 lat przepracował w górnictwie. 

Był m.in. dyrektorem ds. pracowniczych, później ds. ekonomiczno - handlowych kopalni "Bobrek". W 2002 roku został bytomskim radnym. W 2011 roku otrzymał mandat radnego województwa śląskiego (w 2014 roku został w wyborach wybrany ponownie). Andrzej Sławik był też Prezesem Związku Pracodawców Aglomeracji Górnośląskiej.

Aktywnie pracował społecznie, będąc od 1976 roku członkiem Zarządu GKS "Bobrek - Karb", później przez trzy kadencje był jego prezesem. Za aktywność społeczną w sporcie otrzymywał odznaki. Srebrną - Polskiego Związku Rugby, brązową-  Polskiego Związku Kolarskiego, złotą - Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Andrzej Sławik zmarł 4 kwietnia.


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.