Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Nie strzelaj w Sylwestra

Nie strzelaj w Sylwestra Data publikacji: 27 grudnia 2017Sylwestrowa noc to prawdziwa gehenna dla zwierząt. Huk wywołuje u nich olbrzymi stres, który może być groźny dla ich zdrowia, a nawet życia. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami apeluje do wszystkich, aby zrezygnowali z głośnych petard.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia przerażone dźwiękiem eksplodujących fajerwerków zwierzęta uciekają swoim właścicielom, część ginie pod kołami aut, innych nie udaje się odnaleźć.

Te, które zostały w domu, chowają się w najciemniejsze kąty mieszkań, trzęsąc z przerażenia. Taki sam strach dotyka dzikie zwierzęta. Czas zrozumieć, że żadna zabawa nie jest warta tego, by fundować im taki stres.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zwraca się do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy będąc na spacerze.
 
Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres  wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny czas. 
plakat_zwierzeta_i_zabawa_sylwestrowa.jpg

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.