Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Nie możesz adoptować? Przygarnij na określony czas

Nie możesz adoptować? Przygarnij na określony czas Data publikacji: 25 lipca 2017Wiele osób pyta jak można pomóc bezdomnym zwierzakom mieszkającym w schronisku. Najlepiej adoptować pupila, ale bytomskie przytulisko umożliwia także przygarnięcie czworonoga na określony czas.

Na czym polega opieka tymczasowa na bezdomnym psem lub kotem? To proste - zabieramy jedno ze zwierząt do domu, opiekujemy się nim przez określony czas i wspólnie ze schroniskiem szukamy mu kochającego domu na stałe. Jeśli zdecydujemy się na opiekę nad szczeniakiem musimy kontrolować jego stan zdrowia oraz dbać, by dobrze się rozwijał.

Czym właściwie różni się dom tymczasowy od domu stałego? Głównym celem opieki tymczasowej jest znalezienie zwierzakowi nowego domu. Mimo że będzie mieszkał poza schroniskiem, nadal będzie miał status zwierzęcia bezdomnego. Jak zaznaczają pracownicy bytomskiego schroniska, jest to forma opieki przypominająca zastępczą rodzinę dla czworonoga.

Placówka ponosi koszty leczenia psa lub kota, częściowo też pokrywa koszt jego wyżywienia. Dom tymczasowy to także dobre miejsce, by lepiej poznać charakter psa lub kota, dowiedzieć się co lubi, czego się boi i jak zachowuje się w określonych sytuacjach.

Więcej informacji na temat prowadzenia domów tymczasowych można uzyskać w biurze schroniska przy ul. Łaszczyka 18 w Miechowicach lub dzwoniąc pod nr tel. 32 395 21 75.

http://schroniskobytom.pl

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.