Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nie ma śmieci - są surowce

Nie ma śmieci - są surowce Data publikacji: 26 września 2017Uczniowie z ponad 70 szkół i placówek oświatowych z naszego miasta wzięli udział w tegorocznej akcji Sprzątania Świata. Podobnie jak w ubiegłych latach, akcja swoim zasięgiem objęła tereny przyszkolne oraz bytomskie parki i lasy.

Chętnych, by wziąć udział w wielkim sprzątaniu Bytomia nie brakowało, o czym świadczy ilość wydanych worków na odpady oraz rękawic. Wydział Inżynierii Środowiska UM rozdał około 2,5 tys. worków na odpady oraz 9 tys. rękawiczek jednorazowych.

Tego dnia zastępy uczniów i przedszkolaków sprzątały m.in. Las Miechowicki, Suchogórski Labirynt Skalny, Żabie Doły, Szynol, Fazaniec, Park Miejski czy Rezerwat Przyrody Segiet. Uczestnicy akcji zadbali też o tereny wokół swoich szkół i przedszkoli.

W rezultacie zebrano ponad 4 tony odpadów.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.