Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 1 marca nowe zasady segregacji śmieci

Od 1 marca zacznie funkcjonować nowy system segregacji śmieci. Najważniejszą zmianą jest to, że mieszkańcy Bytomia będą segregować odpady na 5 frakcji.

Nie ma śmieci - są surowce

Nie ma śmieci - są surowce Data publikacji: 14 września 2017To hasło tegorocznego Sprzątania Świata, które rozpocznie się jutro, 15 września i potrwa do niedzieli. Tradycyjnie już do akcji włączają się nie tylko bytomscy uczniowie, ale wszyscy, którym leży na sercu troska o przyrodę.

Organizatorem akcji jest Urząd Miejski w Bytomiu. Przyłączyły się do niej także inne placówki. W akcjach Sprzątania Świata rokrocznie bierze udział tysiące uczniów.

Podobnie, jak w ubiegłych latach akcja swoim zasięgiem obejmie przede wszystkim tereny przyszkolne oraz inne miejsca, które w specjalnej ankiecie zgłoszeniowej zaznaczą poszczególne szkoły. W tym roku celem tego proekologicznego happeningu jest zachęcenie ludzi do tego, by segregowali odpady, by dostrzegli w śmieciach ich surowcowy potencjał.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.