Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2018, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych

Przez lata władze komunistyczne próbowały zatrzeć o nich pamięć. Choć byli bohaterami i walczyli o wolną i niepodległą Polskę w czasach reżimu komunistycznego, nie wolno było o nich nawet wspominać. Mowa o Żołnierzach Wyklętych. 1 marca w całym kraju uczcimy ich pamięć. Hołd oddadzą także bytomianie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Nasi gromią rywali

Nasi gromią rywali Data publikacji: 28 stycznia 2014Hokeiści i hokeistki TMH Polonia Bytom świetnie spisali się w ostatnich meczach. Podopieczni Miroslava Ihnacaka pokonali na wyjeździe 26 stycznia zespół HC GKS Katowice 8:2, zaś nasze dziewczyny rozgromiły w swoim pierwszym meczu fazy play-off drużynę Podhala Nowy Targ aż 21:1!

Zwycięstwo hokeistów tym bardziej cieszy, bowiem wciąż mają oni szansę na zajęcie 7. miejsca przed play-off, które zajmują właśnie zawodnicy z Katowic. Z kolei wysoka wygrana naszych mistrzyń to dowód na to, że kolejne Mistrzostwo Polski jest w ich zasięgu.

Już dzisiaj niebiesko-czerwoni zmierzą się o 18.00 z Ciarko PBS Bank Sanok. Wicelider tabeli będzie na pewno trudnym rywalem, ale ostatnie wyniki podopiecznych Miroslava Ihnacaka pokazują, że potrafią powalczyć o punkty z każdym przeciwnikiem.


Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Źródło: TMH Polonia Bytom

Zobacz również:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.