Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Narodowe czytanie w Bytomiu

Narodowe czytanie w Bytomiu Data publikacji: 1 września 2017W ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, 7 września Miejska Biblioteka Publiczna oraz Technikum nr 4 zapraszają do wspólnego czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. Dramat Wyspiańskiego konkurował z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego, „Pamiątkami Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskim” Juliusza Słowackiego.

Ideą akcji, w którą Bytom włącza się już po raz kolejny jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury, potrzeba dbałości o polszczyznę.

Do udziału w imprezie zachęca Prezydent RP Andrzej Duda: Zapraszam wszystkich do wspólnego czytania „Wesela”, do lektury, która wydobędzie różnorodność bohaterów, wyjątkową scenerię, bogactwo odniesień.

W programie imprezy znajdzie się także wykład "Kto, z kim i o czym rozmawia w "Weselu"?” Anny Meise, nauczycielki języka polskiego w ZSO nr 5, doktorantki literaturoznawstwa. Z kolei uczniowie Techniku nr 4 zainscenizują fragmenty dzieła Wyspiańskiego.

Początek o 10.00 w Rotundzie MBP przy pl. Sobieskiego.

Autor: AK
Zdjęcia: cyfrowe.mnw.art.pl Stanisław Wyspiański "Autoportret", 1902

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.