Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Najważniejsze informacje po zmianie przepisów o Prawach Konsumenta

25 grudnia 2014 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, która uchyla dotychczasowe przepisy. Do umów zawartych przed 25.12.2014 r. stosuje się przepisy dotychczasowe.

Najważniejsze informacje po zmianie przepisów o Prawach Konsumenta

1.Nastąpiło wydłużenie czasu na odstąpienie kupującego od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem z 10 do 14 dni.

2. Konsument niepoinformowany o prawie odstąpienia od umowy będzie miał na skorzystanie z uprawnienia do 12 miesięcy.

3.Zostały uregulowane koszty odesłania towaru. W przypadku rezygnacji z zakupu, konsument poniesie tylko bezpośrednie koszty odesłania towaru, a sprzedawca zwróci oprócz ceny produktu także koszt jego wysłania, ale tylko najtańszy przez siebie oferowany.

4. Zapłata za zmniejszenie wartości towaru. Konsument ma prawo obejrzeć zakupiony przez siebie towar w taki sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym. Jeżeli nie spełnia jego wymogów nie może go w sposób dowolny używać. W przypadku odstąpienia od umowy używanego wcześniej towaru, przedsiębiorca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami w związku z zmniejszeniem wartości towaru.

5. Zwrot kosztów zakupów. Jeżeli konsument zrezygnuje z zakupów i wyśle oświadczenie o odstąpieniu od umowy, to sprzedawca będzie miał prawo wstrzymania się ze zwrotem pieniędzy do czasu otrzymania od konsumenta towaru lub potwierdzenia jego nadania.

wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy


Informacje na temat zmieniających się przepisów można znaleźć na: www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.