Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 listopada 2018, Waleria, Salomea, Grzegorz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

Żurawie na Łużyckiej. Trwa budowa nowej strażnicy

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej strażnicy oraz ceremonia podpisania aktu erekcyjnego przypieczętowały dziś /13 listopada/ realizację ogromnej i wyczekiwanej nie tylko przez bytomskich strażaków inwestycji przy ul. Łużyckiej.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Najważniejsze informacje po zmianie przepisów o Prawach Konsumenta

25 grudnia 2014 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, która uchyla dotychczasowe przepisy. Do umów zawartych przed 25.12.2014 r. stosuje się przepisy dotychczasowe.

Najważniejsze informacje po zmianie przepisów o Prawach Konsumenta

1.Nastąpiło wydłużenie czasu na odstąpienie kupującego od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem z 10 do 14 dni.

2. Konsument niepoinformowany o prawie odstąpienia od umowy będzie miał na skorzystanie z uprawnienia do 12 miesięcy.

3.Zostały uregulowane koszty odesłania towaru. W przypadku rezygnacji z zakupu, konsument poniesie tylko bezpośrednie koszty odesłania towaru, a sprzedawca zwróci oprócz ceny produktu także koszt jego wysłania, ale tylko najtańszy przez siebie oferowany.

4. Zapłata za zmniejszenie wartości towaru. Konsument ma prawo obejrzeć zakupiony przez siebie towar w taki sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym. Jeżeli nie spełnia jego wymogów nie może go w sposób dowolny używać. W przypadku odstąpienia od umowy używanego wcześniej towaru, przedsiębiorca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami w związku z zmniejszeniem wartości towaru.

5. Zwrot kosztów zakupów. Jeżeli konsument zrezygnuje z zakupów i wyśle oświadczenie o odstąpieniu od umowy, to sprzedawca będzie miał prawo wstrzymania się ze zwrotem pieniędzy do czasu otrzymania od konsumenta towaru lub potwierdzenia jego nadania.

wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy


Informacje na temat zmieniających się przepisów można znaleźć na: www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.