Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 sierpinia 2018, Konstancja, Emilia, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Najważniejsze informacje po zmianie przepisów o Prawach Konsumenta

25 grudnia 2014 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, która uchyla dotychczasowe przepisy. Do umów zawartych przed 25.12.2014 r. stosuje się przepisy dotychczasowe.

Najważniejsze informacje po zmianie przepisów o Prawach Konsumenta

1.Nastąpiło wydłużenie czasu na odstąpienie kupującego od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem z 10 do 14 dni.

2. Konsument niepoinformowany o prawie odstąpienia od umowy będzie miał na skorzystanie z uprawnienia do 12 miesięcy.

3.Zostały uregulowane koszty odesłania towaru. W przypadku rezygnacji z zakupu, konsument poniesie tylko bezpośrednie koszty odesłania towaru, a sprzedawca zwróci oprócz ceny produktu także koszt jego wysłania, ale tylko najtańszy przez siebie oferowany.

4. Zapłata za zmniejszenie wartości towaru. Konsument ma prawo obejrzeć zakupiony przez siebie towar w taki sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym. Jeżeli nie spełnia jego wymogów nie może go w sposób dowolny używać. W przypadku odstąpienia od umowy używanego wcześniej towaru, przedsiębiorca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami w związku z zmniejszeniem wartości towaru.

5. Zwrot kosztów zakupów. Jeżeli konsument zrezygnuje z zakupów i wyśle oświadczenie o odstąpieniu od umowy, to sprzedawca będzie miał prawo wstrzymania się ze zwrotem pieniędzy do czasu otrzymania od konsumenta towaru lub potwierdzenia jego nadania.

wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy


Informacje na temat zmieniających się przepisów można znaleźć na: www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.