Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Zaczarowany tramwaj

Zaczarowany tramwaj Data publikacji: 11 grudnia 2013Tramwaj nr 38 obsługiwany jest przez zabytkowy wagon z ręcznie otwieranymi drzwiami i drewnianymi ławkami. Podczas jazdy można usłyszeć charakterystyczną dla starych tramwajów symfonię skrzypnięć i trzasków. Tramwaj jeździ najkrótszą trasą w Polsce. Od lat prowadzi go ten sam motorniczy. Grywają w nim bluesmani.

Środkiem ul. Piekarskiej ciągnie się najkrótsza w Polsce, a być może na świecie linia tramwajowa, licząca sobie zaledwie 1350 metrów. Powstała w roku 1913 i do dzisiaj wykorzystuje to samo, niemal stuletnie torowisko, które pierwotnie prowadziło do nieistniejącej już zajezdni bytomskich tramwajów miejskich. Jeździ nią zabytkowy wagon typu „N” z 1949 roku (drewniane ławki, ręcznie otwierane, przesuwne drzwi), który całą trasę, wraz z 5 przystankami, pokonuje w 6 minut. Kursy odbywają się dwa-trzy razy
na godzinę w dni robocze od 5.30 do 19.20, a w dni wolne od pracy od 9.30 do 18.20. (Z przewodnika Tomasza Śmiałka "Bytom zaprasza")

Szczegółowy rozkład jazdy

Obowiązują bilety jak na innych liniach KZK GOP.


Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.