Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2018, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Najmłodsi sportowcy rywalizowali w Hali na Skarpie

Najmłodsi sportowcy rywalizowali w Hali na Skarpie Data publikacji: 8 maja 2018W tych zawodach nie liczyły się wyniki oraz medale, ale przede wszystkim wspólna i dobra zabawa w gronie rówieśników. Już po raz trzeci w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach odbyła się Olimpiada Sportowa „Przedszkolaki na start”.

W zabawie wzięło udział sześć przedszkoli z Bytomia – Szombierek: Przedszkole Miejskie nr 3 im. Kubusia Puchatka, Przedszkole Miejskie nr 9 im. Juliana Tuwima, Przedszkole Miejskie nr 35, Przedszkole Miejskie nr 39 Zielony Zakątek, Przedszkole Miejskie nr 40 Akademia Krasnoludków oraz Przedszkole Miejskie nr 49 Witaminka. Każde z nich wystawiło drużynę, która w myśl hasła przewodniego Olimpiady – „Gimnastyka super sprawa, sport to najlepsza zabawa”, rywalizowała w kilku konkurencjach sportowych, między innymi w: biegach, rzutach oraz skokach.

Organizatorem dzisiejszej imprezy była „Akademia Krasnoludków” Przedszkola Miejskiego nr 40 w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.