Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Najlepsi judocy i judoczki zjadą do Bytomia

Najlepsi judocy i judoczki zjadą do Bytomia Data publikacji: 11 marca 2018Ponad 300 zawodników i zawodniczek weźmie udział w tegorocznych Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski w Judo Juniorek i Juniorów. Impreza, należąca do jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w tej dyscyplinie sportowej, odbędzie się od 16 do 18 marca w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach.

Na starcie zobaczymy najlepsze kluby judo z całej Polski, a wśród nich liczną reprezentację Czarnych Bytom, jednego z najlepszych klubów kraju, w szeregach którego walczyło wielu olimpijczyków, z których Waldemar Legień – zdobywca dwóch złotych medali olimpijskich – jest najbardziej znanym i utytułowanym.

Mistrzostwa Polski rozpoczną się w Hali na Skarpie /Bytom – Szombierki ul. Frycza – Modrzewskiego/ w piątek, 16 marca o 17.00. Po uroczystym otwarciu imprezy rozpoczną się walki finałowe juniorów i juniorek w kategoriach wagowych od 78 do 100 kg. Po nich współorganizatorzy zawodów – klub GKS Czarni Bytom – przygotował niespodziankę dla kibiców. Wśród nich rozlosowane zostaną upominki sportowe.

Z kolei w sobotę, 17 marca /początek o 10.00/ na matach zobaczymy judoków i judoczki, którzy będą rywalizować w kategoriach od 44 do 73 kg. Dzień później, 18 marca /początek o 10.00/ zobaczymy walki drużynowe, które wyłonią najlepsze zespoły w Polsce.

Mistrzostwa Polski zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego i Gminy Bytom.


Autor: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.