Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego

Młodzi bokserzy z Polski, Rosji, Ukrainy, Republiki Czeskiej oraz Anglii zaprezentują swoje umiejętności podczas XIII Memoriału im. Leszka Błażyńskiego. Na ringu zobaczymy również młodych, obiecujących zawodników – Damiana Durkacza i Oskara Safaryana. Zapraszamy 6 i 7 października do Teatru Rozbark. Wstęp wolny!

Lubisz ekstremalne biegi? Zapraszamy do Bytomia

Tym razem przed dwa dni /6 i 7 października/ biegacze będą zmagać się z ekstremalną trasą w Dolomitach Sportowej Dolinie, w trakcie której będą musieli pokonać zasieki, ściankę ruchomą, drabinkę poziomą, mokradła, tunel i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy na kolejny bytomski Ekstremalny Bieg Harpagana.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Najlepsi judocy i judoczki zjadą do Bytomia

Najlepsi judocy i judoczki zjadą do Bytomia Data publikacji: 11 marca 2018Ponad 300 zawodników i zawodniczek weźmie udział w tegorocznych Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski w Judo Juniorek i Juniorów. Impreza, należąca do jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w tej dyscyplinie sportowej, odbędzie się od 16 do 18 marca w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach.

Na starcie zobaczymy najlepsze kluby judo z całej Polski, a wśród nich liczną reprezentację Czarnych Bytom, jednego z najlepszych klubów kraju, w szeregach którego walczyło wielu olimpijczyków, z których Waldemar Legień – zdobywca dwóch złotych medali olimpijskich – jest najbardziej znanym i utytułowanym.

Mistrzostwa Polski rozpoczną się w Hali na Skarpie /Bytom – Szombierki ul. Frycza – Modrzewskiego/ w piątek, 16 marca o 17.00. Po uroczystym otwarciu imprezy rozpoczną się walki finałowe juniorów i juniorek w kategoriach wagowych od 78 do 100 kg. Po nich współorganizatorzy zawodów – klub GKS Czarni Bytom – przygotował niespodziankę dla kibiców. Wśród nich rozlosowane zostaną upominki sportowe.

Z kolei w sobotę, 17 marca /początek o 10.00/ na matach zobaczymy judoków i judoczki, którzy będą rywalizować w kategoriach od 44 do 73 kg. Dzień później, 18 marca /początek o 10.00/ zobaczymy walki drużynowe, które wyłonią najlepsze zespoły w Polsce.

Mistrzostwa Polski zostały dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego i Gminy Bytom.


Autor: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.