Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 listopada 2018, Elzbieta, Seweryn, Pawel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

13. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

Dwadzieścia jeden koncertów z udziałem artystów polskiej i światowej sceny muzycznej. Już w czwartek, 8 listopada rusza festiwal, który ukaże publiczności bogactwo rodzimej muzyki na czele z dziełami G.G. Gorczyckiego.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Nagrodzono Honorowych Dawców Nadziei

Nagrodzono Honorowych Dawców Nadziei Data publikacji: 11 listopada 2017Już po raz czwarty spotykamy się, aby podziękować wszystkim, którzy wspierają, poświęcają swój czas i angażują się w działanie Fundacji „Dom Nadziei”. To dzięki Wam możemy aktywnie pracować i pomagać innym - mówił podczas piątkowej gali Bogdan Peć, dyrektor Ośrodka „Domu Nadziei”.

Gala Honorowych Dawców Nadziei, która w piątek, 10 listopada odbyła się w Operze Śląskiej to ukłon w stronę niewidocznych aniołów, wolontariuszy i darczyńców, którzy swoją pasją i zaangażowaniem wspierają działalność Katolickiego Ośrodka „Dom Nadziei” w Bytomiu – Bobrku. Podczas gali wręczone zostały statuetki Przyjaciela Fundacji „Dom Nadziei”, które wybierane są spośród osób szczególnie wspierających działania Fundacji nie tylko finansowo, ale również aktywnie uczestniczących w organizowanych przez nią wydarzeniach.

W 2017 roku laureatami statuetki Honorowego Dawcy Nadziei zostali:
  • laureatem w kategorii osoby, która wspiera fundację stale i regularnie spośród Darczyńców jest w tym roku człowiek, któremu szczególnie bliska jest informatyka. Od lat wspiera fundację nie tylko finansowo, ale dzieli się też swoją wiedzą. Jest nim założyciel i wieloletni Prezes Biura Projektowania Systemów Cyfrowych SA - Franciszek Szweda;
  • laureatem w kategorii osoby, która regularnie co miesiąc wpłaca ustaloną przez siebie kwotę i robi to najdłużej wśród Darczyńców, którzy zdecydowali się na taką stałą formę pomocy dla młodzieży z ośrodka jest małżeństwo, które mieszka w Chorzowie - Gabriela i Józef Podkowa;
  • laureatem w kategorii - organizacja najbardziej związana i zaprzyjaźniona z Fundacją - jest w tym roku wspólnota, która organizuje rekolekcje dla młodzieży oraz posługuje modlitwą wstawienniczą - Wspólnota Przymierza Rodzin „MAMRE”.
Ponadto wśród wyróżnionych statuetką znaleźli się również:
  • laureat w kategorii Dziennikarz, który daje nadzieję - w 2017 roku zostało nim Radio eM, które towarzyszy fundacji już od wielu lat nagrywając o ośrodku i działaniach fundacji audycje i wywiady, udziela patronatów medialnych wydarzeniom.
  • “Wolontariuszem Roku” została Katarzyna Szołtysik Kaczmarek, która wspiera organizację wydarzeń sportowych, w tym „Biegu Trzeźwości”, jak również zachęca do współpracy i pomocy osoby związane ze światem sportu.
Warto dodać, że organizatorzy piątkowego wydarzenia nagrodzili również osoby, które najdłuższej związane są z Fundacją „Dom Nadziei”, czyli wolontariusze działający charytatywnie na rzecz Fundacji, bez których jej działalność byłaby niemożliwa.

Podczas gali z rąk Bożeny Mientus, zastępcy prezydenta Bytomia i Andrzeja Kostka, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Bytomiu nagrodę „Medal Miasta Bytomia” odebrał ksiądz Bogdan Peć, dyrektor Ośrodka „Dom Nadziei”.

Przypomnijmy, że Fundacja „Dom Nadziei” od 22 lat prowadzi jedyny na Górnym Śląsku ośrodek, który pomaga młodzieży uzależnionej od alkoholu i substancji psychoaktywnych. Z jego wsparcia skorzystało już 2200 osób, które oprócz terapii, odnalazły w nim dom pełen zrozumienia i ciepła, szansę i nadzieję na życie bez nałogu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.