Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2018, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

UWAGA!!! Zmiana czasu pracy Biura

Zmiana czasu pracy Biura Organizacji Pozarządowych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Nagrodzono Bytomiankę Jesieni

Nagrodzono Bytomiankę Jesieni Data publikacji: 26 listopada 2015Mówią o niej „polonistka z gitarą”, inni nazywają ją „bytomską Osiecką”. Mowa o Marioli Koniecznej, która została uhonorowana tytułem Bytomianki Jesieni 2015 przyznawanym przez Ligę Kobiet Nieobojętnych.

Mariola Konieczna jest poetką, wykonawczynią autorskiej poezji śpiewanej, autorką płyty „Wielokropek”. Pracuje jako nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7. Twórczej wrażliwości stara się także nauczyć młodzież. Z jej inicjatywy w szkole przy ul. Siemiradzkiego odbywa się festiwal poezji „Z dala od zgiełku”, w którym biorą udział uczniowie z podstawówek i gimnazjów, stawiający swoje pierwsze artystyczne kroki.

Jak czytamy w rekomendacji: Mariola Konieczna wydaje się pięknym przykładem dojrzewania do pełni samodzielnej formy ekspresji twórczej. W latach 90-tych XX wieku publikowała na łamach poznańskiego miesięcznika „Nurt” . W końcu - odnalazła swoją „niszę” i przestrzeń twórczej ekspresji oraz aktywności twórczej jako wykonawczyni poetyckiej piosenki autorskiej. Nie do przecenienia jest wymiar animatorski oraz popularyzatorski jej pracy. Młodzież, którą uczy, ma rzadką okazję obcowania nie tylko z „belfrem”, ale i z artystką. To swego rodzaju żywa lekcja – tak wrażliwości, jak i wiedzy o funkcjonowaniu artysty w świecie i środowisku współczesnym.

Konieczna pisze słowa oraz muzykę, a utwory wykonuje akompaniując sobie na gitarze. Występowała na festiwalach piosenki poetyckiej, jej utwory emitowane były na antenie radiowej, wreszcie ukazała się jej debiutancka płyta „Wielokropek”.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.