Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nagrody dla bytomskich inwestycji

Nagrody dla bytomskich inwestycji Data publikacji: 25 sierpnia 2017Iluminacja zabytkowego gmachu Opery Śląskiej oraz modernizacja Góry Miłości w Parku Miejskim im. F. Kachla, zdobyły uznanie podczas ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku 2016.

W tegorocznej 21. edycji prestiżowego konkursu pierwsze miejsce w kategorii kultura zdobyła neoklacysystyczna siedziba Opery Śląskiej, której nocna odsłona urzekła jurorów. W uzasadnieniu werdyktu podkreślali oni bowiem jak duże znaczenie miało połączenie projektu iluminacji elewacji z jej gruntownym remontem.

Nie bez znaczenia było, że wykonane oświetlenie doskonale ze sobą współgra, a zaprojektowane sceny świetlne pozwalają dostosować oświetlenie nie tylko do pory dnia, ale i okazji. Warto dodać, że w projekcie zadbano o najwyższej jakości energooszczędne oprawy LED montowane zarówno na elewacji, w ziemi bezpośrednio przy budynku, jak i w oprawach na nowych słupach oświetleniowych wzdłuż ul. Moniuszki.

Powody do zadowolenia ma też Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej, który zgłosił do konkursu przebudowę popularnej Góry Miłości w Parku Miejskim im. F. Kachla. Inwestycja ta podbiła serca internautów, którzy w wirtualnym głosowaniu w kategorii tereny zieleni, oddali na nią najwięcej głosów.

Przypomnijmy, że przeprowadzone w ubiegłym roku prace związane z przebudową Góry Miłości miały na celu odtworzenie dawnego wyglądu tego miejsca. Projekt, inspirowany niegdysiejszymi rozwiązaniami, zakładał odtworzenie sadzawki oraz budowę kaskady wodnej. I tak odtworzono m. in. altanę i źródełko, którego ujście znajduje się w oczku wodnym z wysepką.

Góra Miłości w Parku Miejskim im. F. Kachla to obok zmodernizowanych stawów, Alei Muz czy Rozarium, jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów. Urokliwy zakątek, w lecie upodobali sobie zakochani, z kolei zimą, gdy spadnie śnieg jest rajem dla dzieci. Nie każdy wie, że założony ok. 1840 roku park powstał na terenach dawnych wyrobisk górniczych, a wniesienie, któremu nadano romantyczną nazwę Góra Miłości, to pokopalniana hałda, na której niegdyś utworzono alpinarium.

Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, nagrody odebrały wczoraj /24 sierpnia/ wiceprezydent Bożena Mientus i dyrektor MZZiGK Ewa Nazarewicz. Dla Opery Śląskiej zaszczytną statuetkę przekazano dyrektorowi teatru - Łukaszowi Goikowi.

Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.