Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nagrody dla bytomskich inwestycji

Nagrody dla bytomskich inwestycji Data publikacji: 25 sierpnia 2017Iluminacja zabytkowego gmachu Opery Śląskiej oraz modernizacja Góry Miłości w Parku Miejskim im. F. Kachla, zdobyły uznanie podczas ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku 2016.

W tegorocznej 21. edycji prestiżowego konkursu pierwsze miejsce w kategorii kultura zdobyła neoklacysystyczna siedziba Opery Śląskiej, której nocna odsłona urzekła jurorów. W uzasadnieniu werdyktu podkreślali oni bowiem jak duże znaczenie miało połączenie projektu iluminacji elewacji z jej gruntownym remontem.

Nie bez znaczenia było, że wykonane oświetlenie doskonale ze sobą współgra, a zaprojektowane sceny świetlne pozwalają dostosować oświetlenie nie tylko do pory dnia, ale i okazji. Warto dodać, że w projekcie zadbano o najwyższej jakości energooszczędne oprawy LED montowane zarówno na elewacji, w ziemi bezpośrednio przy budynku, jak i w oprawach na nowych słupach oświetleniowych wzdłuż ul. Moniuszki.

Powody do zadowolenia ma też Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej, który zgłosił do konkursu przebudowę popularnej Góry Miłości w Parku Miejskim im. F. Kachla. Inwestycja ta podbiła serca internautów, którzy w wirtualnym głosowaniu w kategorii tereny zieleni, oddali na nią najwięcej głosów.

Przypomnijmy, że przeprowadzone w ubiegłym roku prace związane z przebudową Góry Miłości miały na celu odtworzenie dawnego wyglądu tego miejsca. Projekt, inspirowany niegdysiejszymi rozwiązaniami, zakładał odtworzenie sadzawki oraz budowę kaskady wodnej. I tak odtworzono m. in. altanę i źródełko, którego ujście znajduje się w oczku wodnym z wysepką.

Góra Miłości w Parku Miejskim im. F. Kachla to obok zmodernizowanych stawów, Alei Muz czy Rozarium, jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów. Urokliwy zakątek, w lecie upodobali sobie zakochani, z kolei zimą, gdy spadnie śnieg jest rajem dla dzieci. Nie każdy wie, że założony ok. 1840 roku park powstał na terenach dawnych wyrobisk górniczych, a wniesienie, któremu nadano romantyczną nazwę Góra Miłości, to pokopalniana hałda, na której niegdyś utworzono alpinarium.

Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, nagrody odebrały wczoraj /24 sierpnia/ wiceprezydent Bożena Mientus i dyrektor MZZiGK Ewa Nazarewicz. Dla Opery Śląskiej zaszczytną statuetkę przekazano dyrektorowi teatru - Łukaszowi Goikowi.

Galeria zdjęć:Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.