Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lipca 2018, Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nagroda za serce

Nagroda za serce Data publikacji: 29 września 2017Historia Ewy Tiele – Winckler, córki śląskiego magnata przemysłowego, która wyrzekłszy się wygodnego życia w pałacu poświęciła się służbie potrzebującym, mogłaby posłużyć za filmowy scenariusz. Na jej cześć ustanowiono nagrodę, którą w niedzielę, 1 października, odbiorą ci, którzy kontynuują szlachetne dzieło diakonisy z Miechowic.

Nagrodę Ostoi Pokoju im. Marki Ewy uhonorowani zostaną: Bożena Polak oraz chorzowskie Centrum UskrzydlijDzieciaki.pl. Uroczystość odbędzie się o17.00 w sali koncertowej Muzeum Górnośląskiego przy ul. Korfantego 34.

W drugiej części uroczystości zaplanowano otwarcie wystawy "Radą i czynem. Luteranie w Bytomiu w XIX i XX wieku" przygotowanej przez bytomskie muzeum z okazji 500-lecia-Roku Reformacji w woj śląskim. Początek o 18.00 w gmachu głównym przy pl. Sobieskiego 2.

Autor: AK
Zdjęcia: K. Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.