Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 marca 2018, Lubomir, Benedykt, Mikolaj

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nagroda za serce

Nagroda za serce Data publikacji: 29 września 2017Historia Ewy Tiele – Winckler, córki śląskiego magnata przemysłowego, która wyrzekłszy się wygodnego życia w pałacu poświęciła się służbie potrzebującym, mogłaby posłużyć za filmowy scenariusz. Na jej cześć ustanowiono nagrodę, którą w niedzielę, 1 października, odbiorą ci, którzy kontynuują szlachetne dzieło diakonisy z Miechowic.

Nagrodę Ostoi Pokoju im. Marki Ewy uhonorowani zostaną: Bożena Polak oraz chorzowskie Centrum UskrzydlijDzieciaki.pl. Uroczystość odbędzie się o17.00 w sali koncertowej Muzeum Górnośląskiego przy ul. Korfantego 34.

W drugiej części uroczystości zaplanowano otwarcie wystawy "Radą i czynem. Luteranie w Bytomiu w XIX i XX wieku" przygotowanej przez bytomskie muzeum z okazji 500-lecia-Roku Reformacji w woj śląskim. Początek o 18.00 w gmachu głównym przy pl. Sobieskiego 2.

Autor: AK
Zdjęcia: K. Kadis

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.