Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Nadzieja Bytom otwiera się na młodych

Nadzieja Bytom otwiera się na młodych Data publikacji: 10 marca 2016Już trzecią piłkarską sekcję młodzieżową utworzyli działacze Nadziei Bytom. Dla klubu, który istnieje na sportowej mapie Bytomia od 2008 roku, to wielki sukces i powód do dumy. O tym, że klub stawia na młodzież niech świadczy fakt, że co najmniej pięciu wychowanków klubu zagra w drużynie seniorskiej.

W klubie działały dotąd dwie sekcje młodzieżowe: juniorów i trampkarzy. Teraz dołączą do nich piłkarze z roczników 2004-2009, którzy utworzą sekcję młodzików. Bardzo się cieszę, że otwieramy kolejną sekcję, która będzie liczyła co najmniej 20 piłkarzy – mówi prezes Nadziei Bytom Robert Barlik. Szkolenie młodzieży to dla nas jedno z priorytetowych zadań. W przerwie zimowej pięciu naszych wychowanków zostało przeniesionych do drużyny seniorskiej, którą w przyszłością chcemy oprzeć właśnie na nich – dodaje Robert Barlik. W drużynie z Karbia nie brakuje także dziewcząt, które próbują swoich sił grając razem z chłopakami. W przyszłości planujemy otworzyć sekcję kobiecą. Piłka nożna staje się atrakcyjnym sportem także dla kobiet, które coraz częściej garną się do tej dyscypliny – mówi prezes Barlik.

W planach na najbliższą przyszłość klub z Karbia chciałby przede wszystkim utrzymać w A-klasie swoją drużynę seniorską. Również stan obiektu przy ul. Worpie, z którego korzystają piłkarze Nadziei Bytom, leży na sercu władzom klubu. Z boiska korzystają zarówno nasi zawodnicy, jak również rugbiści Czarnych Bytom – mówi prezes Nadziei Bytom. Staramy się o remont nawierzchni murawy głównego boiska. Prowadzimy również rozmowy z miastem na temat zaadaptowania bocznego boiska, tak, aby obydwa kluby mogły z niego korzystać jednocześnie – dodaje prezes Barlik.

W klubie działacze stawiają nie tylko na rozwój młodzieży, ale także kadry trenerskiej. Dwóch trenerów Nadziei Bytom: Jakub Jeżycki oraz Aleksander Barlik uzyskało już uprawnienia trenerskie UEFA – C. Umożliwiają one nie tylko prowadzenie drużyn młodzieżowych, ale także zespołów seniorskich występujących w A i B-klasie. Staramy się, aby nasza kadra trenerska uzyskiwała niezbędne uprawnienia. Jeśli mamy oprzeć nasz klub na własnych wychowankach i sztabie trenerskim, musimy inwestować w ich rozwój – mówi wiceprezes Robert Czykiel.

W Nadziei Bytom z optymizmem patrzą w przyszłość. W klubie już trenuje prawie 100 zawodników, wśród których są reprezentanci drużyn juniorskich, trampkarzy, młodzików i seniorów. Jeśli uda się także poprawić stan murawy boiska głównego oraz zaadaptować boczne boisko na potrzeby zespołów, z pewnością do klubu trafią kolejni młodzi adepci piłki nożnej.

Klub cały czas prowadzi nabór do sekcji młodzieżowej. Chętni mogą zgłaszać się telefonicznie do Jakuba Jeżyckiego pod nr tel.: 512 741 176 lub Aleksandra Barlika pod nr tel.: 660 176 179 oraz mailowo: nadziejabytom@gmail.com

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Nadzieja Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.