Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Nabór do programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nabór do programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Data publikacji: 12 stycznia 2018Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu przypomina podmiotom realizującym swoje zadania  w dziedzinie kultury, że trwa nabór do „Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”, które są podstawowym instrumentem uzyskiwania dofinansowania z budżetu państwa na realizację przedsięwzięć w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

O dofinansowanie w ramach tegorocznych Programów ubiegać mogą się podmioty prawa polskiego: organizacje pozarządowe, samorządowe instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego, kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne, a także podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Minister ogłosił w 2018 r. nabory w następujących zakresach:
·    Muzyka
·    Zamówienia kompozytorskie
·    Teatr i Taniec
·    Sztuki wizualne
·    Narodowe kolekcje sztuki współczesnej
·    Regionalne kolekcje sztuki współczesnej
·    Film
·    Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
·    Edukacja artystyczna
·    Edukacja kulturalna
·    Kultura Dostępna
·    Promocja czytelnictwa
·    Czasopisma
·    Partnerstwo dla książki
·    Kolekcje muzealne
·    Wspieranie działań muzealnych
·    Kultura ludowa i tradycyjna
·    Ochrona zabytków archeologicznych
·    Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą
·    Miejsca Pamięci Narodowej za Granicą
·    Badanie polskich strat wojennych
·    Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci
·    Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju
·    Infrastruktura kultury
·    Infrastruktura szkolnictwa artystycznego
·    Infrastruktura domów kultury
·    Kultura cyfrowa

Nabór do  ww. Programów trwa do 31 stycznia br. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.