Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Na zdrowie? Pijawka!

Na zdrowie? Pijawka! Data publikacji: 18 marca 2016Czym jest żywność funkcjonalna? Jakie właściwości lecznicze mają pijawki? Na te i wiele innych pytań związanych z naturalnymi metodami dbania o zdrowie, odpowiadały ekspertki goszczące wczoraj /17 marca/ w Biurze Promocji Bytomia.
 
Grono stałych uczestników czwartkowych Spotkań z ekspertem stale się rozszerza, a cieszące się dużym zainteresowaniem tematy związane z naturalnymi metodami dbania o urodę i zdrowie, przyciągają kolejnych entuzjastów zdrowego stylu życia. W wykładach poświęconych hirudoterapii i żywności funkcjonalnej wzięło udział ponad 70 osób.
 
W zagadnienia związane z żywnością funkcjonalną wprowadziła  zainteresowanych dr Jolanta Zalejska – Fiolka, adiunkt Katedry i Zakładu Biochemii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, ŚUM.  Jak się okazuje, choć wielu termin żywności funkcjonalnej wydaje się obcy, na co dzień mamy z nią do czynienia włączając do diety np. produkty bogate w błonnik, witaminy i minerały. 

Uczestnicy spotkania otrzymali cenne wskazówki, o tym jak przygotować zdrowy posiłek, a także listę dolegliwości, z którymi można walczyć za pomocą zdrowej diety.

Ciekawą prezentację przygotowała też Bożena Żychowska, dyplomowana hirudoterapeutka, która przybliżyła słuchaczom tematykę kuracji pijawkami.

Leczenie pijawkami to naturalna metoda leczenia stosowana od tysiącleci. Wokół niej narosło jednak wiele mitów, które sprawiły, że straciła na znaczeniu. Tymczasem pijawki są stosowane we współczesnej medycynie, a ich skuteczność potwierdzają zarówno lekarze, jak i pacjenci
– mówi Bożena Żychowska, hirudoterapeutka.
 
Na nowo odkryte pijawki, nie były obce uczestnikom spotkania. Z hirudoterapii korzystali już przecież nasi dziadkowie i pradziadkowie. Choć u wielu pierwszy kontakt z pijawką powoduje strach, nie ma się czego bać. Zabieg przystawienia pijawki jest bezbolesny i nie niesie ryzyka zakażenia, bo hodowane w laboratorium pijawki są bezpieczne, a ich użycie jednorazowe – mówi Bożena Żychowska. Więcej informacji o leczniczych właściwościach pijawki można znaleźć tutaj.

Kolejne Spotkanie z ekspertem zaplanowano na 24 marca. Tematem wiodącym będzie jak zapobiegać problemom z pamięcią.  


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.