Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 października 2017, Marleny, Edwarda, Seweryna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Na zdrowie? Pijawka!

Na zdrowie? Pijawka! Data publikacji: 18 marca 2016Czym jest żywność funkcjonalna? Jakie właściwości lecznicze mają pijawki? Na te i wiele innych pytań związanych z naturalnymi metodami dbania o zdrowie, odpowiadały ekspertki goszczące wczoraj /17 marca/ w Biurze Promocji Bytomia.
 
Grono stałych uczestników czwartkowych Spotkań z ekspertem stale się rozszerza, a cieszące się dużym zainteresowaniem tematy związane z naturalnymi metodami dbania o urodę i zdrowie, przyciągają kolejnych entuzjastów zdrowego stylu życia. W wykładach poświęconych hirudoterapii i żywności funkcjonalnej wzięło udział ponad 70 osób.
 
W zagadnienia związane z żywnością funkcjonalną wprowadziła  zainteresowanych dr Jolanta Zalejska – Fiolka, adiunkt Katedry i Zakładu Biochemii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, ŚUM.  Jak się okazuje, choć wielu termin żywności funkcjonalnej wydaje się obcy, na co dzień mamy z nią do czynienia włączając do diety np. produkty bogate w błonnik, witaminy i minerały. 

Uczestnicy spotkania otrzymali cenne wskazówki, o tym jak przygotować zdrowy posiłek, a także listę dolegliwości, z którymi można walczyć za pomocą zdrowej diety.

Ciekawą prezentację przygotowała też Bożena Żychowska, dyplomowana hirudoterapeutka, która przybliżyła słuchaczom tematykę kuracji pijawkami.

Leczenie pijawkami to naturalna metoda leczenia stosowana od tysiącleci. Wokół niej narosło jednak wiele mitów, które sprawiły, że straciła na znaczeniu. Tymczasem pijawki są stosowane we współczesnej medycynie, a ich skuteczność potwierdzają zarówno lekarze, jak i pacjenci
– mówi Bożena Żychowska, hirudoterapeutka.
 
Na nowo odkryte pijawki, nie były obce uczestnikom spotkania. Z hirudoterapii korzystali już przecież nasi dziadkowie i pradziadkowie. Choć u wielu pierwszy kontakt z pijawką powoduje strach, nie ma się czego bać. Zabieg przystawienia pijawki jest bezbolesny i nie niesie ryzyka zakażenia, bo hodowane w laboratorium pijawki są bezpieczne, a ich użycie jednorazowe – mówi Bożena Żychowska. Więcej informacji o leczniczych właściwościach pijawki można znaleźć tutaj.

Kolejne Spotkanie z ekspertem zaplanowano na 24 marca. Tematem wiodącym będzie jak zapobiegać problemom z pamięcią.  


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.