Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Na wyprawę po czeskich rozdrożach

Na wyprawę po czeskich rozdrożach Data publikacji: 17 sierpnia 2017Wytrawnym miłośnikom pieszych wycieczek niestraszne są 30 km marsze. Liczą się przecież piękne widoki i czas spędzony z towarzyszami wyprawy.

Tak też było podczas 27. Międzynarodowego Tygodnia Turystyki Wędrownej na Morawskiej Wołoszczyźnie – regionie, w którym leży Vsetin, partnerskie miasto Bytomia. Dla miłośników turystyki pieszej, przygotowano ciekawe wycieczki po północnych Morawach, nad granicą czesko-słowacką.

Każdego dnia na zainteresowanych czekała trasa 10-15 km oraz dłuższa 20 – 30 km. Chętnych nie brakowało, a wśród ponad 200 uczestników znaleźli się m.in. turyści z Polski, Węgier, Słowenii i Holandii.

Tydzień Turystyki to nie tylko wędrówki m.in. szlakami Jawoników, ale też szereg imprez poświęconych czeskiej Wołoszczyźnie. Nie zabrakło występu folklorystycznego zespołu Vsacan, pokazów tanecznych i innych atrakcji.

Więcej zdjęć na: http://www.mestovsetin.cz/mezinarodni-tyden-turistiky-na-valassku-je-v-nbsp-plnem-proudu/d-526178/p1=48970


 

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Miasta Vsetin

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.