Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Polsko-chińska mieszanka muzyczna

Polsko-chińska mieszanka muzyczna Data publikacji: 8 grudnia 2017Specjalny koncert kameralny będący podsumowaniem tegorocznych projektów Śląskiego Towarzystwa Muzycznego już w sobotę, 9 grudnia.

Repertuar koncertu, który odbędzie się w Muzeum Górnośląskim nawiązuje do zakończonego kilka dni temu w Pekinie festiwalu muzyki kameralnej, na którym polscy artyści wykonali arcydzieła polskiej kameralistyki oraz najciekawsze utwory muzyki współczesnej przeznaczone na kwartet smyczkowy, duet skrzypce i fortepian oraz trio harfowe. W ramach festiwalu odbyły się także wspólne występy polskich i chińskich artystów oraz warsztaty dla muzyków chińskich bazujące na polskim repertuarze.

Wykonawcami, którzy zaprezentują się podczas bytomskiego koncertu będą pianiści: Yang Xu-Czaja i Marcin Sikorski oraz Kwartet Akademos. W repertuarze usłyszymy utwory Chopina, Zarębskiego oraz chińskich kompozytorów.

Koncert rozpocznie się o godzinie 16.00. Bilety do kupienia bezpośrednio przed koncertem w cenie 10 zł.

Koncert jest częścią projektu „Amber & Silk Chamber Music Festival – prezentacja muzyki polskiej na festiwalu w Pekinie” i „XX lat Kwartetu Akademos” dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminy Bytom.

Autor: ww
Zdjęcia: MGB

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.