Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Na spacer z bezpańskim psem

Na spacer z bezpańskim psem Data publikacji: 20 lipca 2017Blisko 300 osób zgłosiło się do bytomskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, by zabrać na spacer mieszkających tam czworonożnych podopiecznych. To już trzecia edycja wydarzenia pod hasłem Spacer z Podopiecznymi Schroniska, w której wzięli udział nie tylko mieszkańcy Bytomia, ale też miłośnicy zwierząt z Rybnika, Kalet, Gliwic czy Nakła Śląskiego.

W ciągu 4 godzin do schroniska przy ul. Łaszczyka w Miechowicach zgłosiło się kilkuset chętnych, dzięki czemu na spacer do parku wyszły wszystkie psy. Niektóre z nich schroniskowe klatki opuszczały nawet kilka razy.

Bardzo się cieszymy, że ludzie tak chętnie po raz kolejny poświęcili swój czas bezdomnym czworonogom. Dla nas i dla nich to naprawdę ogromna radość – mówią pracownicy schroniska.

Po niedzielnej akcji kilku jej uczestników dojrzało do tego, by wziąć pod swój dach psa. Niektórzy rozważają jeszcze zapewnienie tymczasowego lokum kolejnym dwóm zwierzakom. Nie od dziś wiadomo, że w okresie wakacji rośnie liczba psów i kotów przebywających w schroniskach. Bo w perspektywie urlopu, wymarzonego odpoczynku często nie ma psa.

A szkoda, bo do psa czy kota należy podchodzić jak do członka rodziny. Jeśli już nie możemy zabrać go ze sobą na wakacje, warto rozważyć umieszczenie go w hostelu - mówi Paulina Swat z Bytomskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt.

O problemie, jakim jest porzucanie zwierząt na czas wakacji świadczą liczby. W bytomskim przytulisku przebywa obecnie 230 psów oraz 34 koty. Warto zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującym prawem za znęcanie nad zwierzętami, a poprzez znęcanie rozumie się również porzucanie zwierzęcia, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.