Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 sierpinia 2018, Joanna, Kazimiera, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Na ratunek wcześniakom

Na ratunek wcześniakom Data publikacji: 14 listopada 2014Nie ma lepszego miejsca niż Bytom, by rozmawiać o problemach związanych ciążami wysokiego ryzyka. Już po raz trzeci Szpital Specjalistyczny nr 2 zorganizował obchody Dnia Wcześniaka.

To właśnie w bytomskiej „Dwójce” działa Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej o III stopniu referencyjności. Trafiają tu najciężej chore noworodki, również te urodzone przed 37 tygodniem ciąży. To tu wykonuje się operacje na płodach. Budowane jest też najnowocześniejsze w regionie Śląskie Centrum Perinatologii i Chirurgii Płodu, w której będą otoczone opieką matki oraz ich nowonarodzone dzieci.

Dzień Wcześniaka ma uświadomić społeczeństwu, że problemy dzieci przedwcześnie urodzonych i ich rodziców są możliwe do rozwiązania. W Polsce co roku rodzi się 28 tysięcy wcześniaków. Przedwczesne przyjście na świat wiąże się z większym ryzykiem różnych schorzeń, powikłań zdrowotnych, których konsekwencje często obserwuje się także w dorosłym życiu.

Bez pomocy współczesnej medycyny nie miałyby też szans na przeżycie. Naprzeciw oczekiwaniom pacjentów wychodzi także nasze miasto, które przekazało szpitalowi dotację celową na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

Do Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej trafią nowe kardiotokografy, fotele ginekologiczne, pompy infuzyjne oraz kardiomonitor, a do Katedry i Oddziału Klinicznego Pediatrii i Poradni Neurologicznej Dla Dzieci – aparatura do badań encefalografem.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.