Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

NA RATUNEK, czyli 22. finał WOŚP w Bytomiu

NA RATUNEK, czyli 22. finał WOŚP w Bytomiu Data publikacji: 12 stycznia 2014Pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych zbierała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, do 22. już finału dołączyło nasze miasto. Oj działo się, działo…

To już tradycja – w drugą niedzielę roku Orkiestra grała po raz dwudziesty drugi. Święto ludzi dobrej woli opanowało cały kraj, a najbardziej znany dyrygent w Polsce, Jerzy Owsiak, znów powiększył skład swojej orkiestry, także zagranicą. Bytom, poprzez Bytomskie Centrum Kultury tradycyjnie dołączył do organizacji imprez, w trakcie których trwała zbiórka funduszy na tegoroczny szczytny cel.

Kwestowanie dla WOŚPu rozpoczęło się w naszym mieście wyjątkowo już w piątek. Prezydenta Bytomia Damiana Bartylę i jego zastępców odwiedziły z puszkami dzieci z Przedszkole nr 25. W niedzielę natomiast granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, już po raz drugi, rozpoczęli rowerzyści biorący udział w comiesięcznej Bytomskiej Rowerowej Masie Krytycznej. O 11.00 wyruszyli z Rynku z hasłem: „Kręcimy kilometry i zbieramy wspólnie datki do puszek przez naszych wolontariuszy dla WOŚP". Rowerzyści przejechali blisko 29 km, odwiedzili Śródmieście, Szombierki, Karb i Suchą Górę, a każdemu kto wrzucił grosik do puszki naklejali dwa serduszka: jedno czerwone – tradycyjne i drugie białe – odblaskowe.

Finałowi WOŚP w Bytomiu towarzyszy zawsze dobra zabawa i muzyka. I nie inaczej było w tym roku! Wieczorem w Beceku dla Orkiestry zagrał Beltaine - jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej, łączący tradycyjną muzykę celtycką z muzyką współczesną. Na scenie pojawił się także Glendalough - najdłużej działający zespół tańca irlandzkiego na Śląsku. Publiczność bawiła się w niedzielę świetnie, a wolontariusze z Komenda Hufca ZHP Bytom i Stowarzyszenia Rowerowy Bytom cały czas prowadzili zbiórkę na rzecz Orkiestry.

Punktualnie o 20.00 z placu przed Becekiem bytomianie wysłali światełko do nieba. A o tym, że w tym roku padł kolejny rekord, nie tylko w ilości zebranych pieniędzy, nie trzeba nikogo przekonywać. Już teraz zapraszamy na 23. finał! Za rok, oczywiście do Bytomia!


Galeria zdjęć:Zdjęcia: fot. archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.