Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 kwietnia 2018, Maria, Marcelina, Marzena

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Na Pułaskiego bez punktów

Na Pułaskiego bez punktów Data publikacji: 16 września 2017W trzeciej kolejce rundy zasadniczej niebiesko-czerwoni nie zdołali pokonać aktualnego mistrza Polski. Cracovia wyjechała z Bytomia z kompletem punktów. To pierwsza przegrana w tym sezonie. Wcześniejsze dwa mecze poloniści kończyli wynikami 6:1 oraz 0:8.

Spotkanie zaczęło się niefortunnie dla bytomian. W pierwszej minucie, w odstępie 5 sekund, dwóch naszych zawodników załapało kary. Jednak goście z przewagą dwóch zawodników, mimo starań, nie zdołali umieścić krążka w bramce Raszki. Pierwszy gol padł w 12. minucie.

Na kolejną bramkę trzeba było poczekać do drugiej tercji. Po błędzie bytomian, krążek przejęli rywale i bez problemów poprawili na 0:2. Najlepszą okazję do poprawy wyniku poloniści mieli w 35. minucie, kiedy w sytuacji 2 na 1 strzał Sebastiana Owczarka obronił Radziszewski.

Nadzieje na zdobycie punktów narodziły się w 48. minucie, po tym jak Krzemień zdobył bramkę kontaktową strzałem w okienko. Jednak ostatnie słowo należało do krakowian. 2 minuty przed końcem spotkania ustanowili ostateczny wynik na 1:3.

Kolejne spotkanie już jutro /17 września/. Bytomianie powalczą o komplet punktów w Tychach.


Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.