Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 stycznia 2018, Anastazy, Wincenty, Wiktor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Na Pułaskiego bez punktów

Na Pułaskiego bez punktów Data publikacji: 16 września 2017

W trzeciej kolejce rundy zasadniczej niebiesko-czerwoni nie zdołali pokonać aktualnego mistrza Polski. Cracovia wyjechała z Bytomia z kompletem punktów. To pierwsza przegrana w tym sezonie. Wcześniejsze dwa mecze poloniści kończyli wynikami 6:1 oraz 0:8.

Spotkanie zaczęło się niefortunnie dla bytomian. W pierwszej minucie, w odstępie 5 sekund, dwóch naszych zawodników załapało kary. Jednak goście z przewagą dwóch zawodników, mimo starań, nie zdołali umieścić krążka w bramce Raszki. Pierwszy gol padł w 12. minucie.

Na kolejną bramkę trzeba było poczekać do drugiej tercji. Po błędzie bytomian, krążek przejęli rywale i bez problemów poprawili na 0:2. Najlepszą okazję do poprawy wyniku poloniści mieli w 35. minucie, kiedy w sytuacji 2 na 1 strzał Sebastiana Owczarka obronił Radziszewski.

Nadzieje na zdobycie punktów narodziły się w 48. minucie, po tym jak Krzemień zdobył bramkę kontaktową strzałem w okienko. Jednak ostatnie słowo należało do krakowian. 2 minuty przed końcem spotkania ustanowili ostateczny wynik na 1:3.

Kolejne spotkanie już jutro /17 września/. Bytomianie powalczą o komplet punktów w Tychach.

Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek