Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Na początek Beksińscy

Na początek Beksińscy Data publikacji: 6 września 2017Już jutro /7 września/ rozpocznie się Bytom Film Festival – impreza, która z roku na roku przyciąga do naszego miasta twórców i fanów kinematografii. Festiwal otworzy film dokumentalny „Beksińscy. Album wideofoniczny”, którego premierowy pokaz zaplanowano o 20.00 w Cinema City.

Beksińscy od kilku lat nie schodzą z afisza w polskim środowisku kulturalnym. Jednak film Marcina Borchardta oferuje nowe spojrzenie na tę niezwykłą rodzinę. Jest to wstrząsający dokumentalny dramat rodzinny, precyzyjnie zrekonstruowany z prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych dźwiękowych i filmowych materiałów z archiwum Beksińskich - w tym wielu kręconych ręką ojca, Zbigniewa Beksińskiego. Gościem specjalnym pokazu będzie Marcin Rdzanek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który swoją pracę naukową poświęcił malarzowi.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy dokonać bezpłatnej rezerwacji na: www.festiwalbytom.pl.

Z kolei w piątek, 8 września, w niecodziennych wnętrzach Sądu Rejonowego wyświetlona zostanie „Ziemia Obiecana” Andrzeja Wajdy. Liczba miejsc jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki można pobrać na: www.festiwalbytom.pl. Początek seansu o 20.00.

Autor: AK
Zdjęcia: www.kinopodbaranami.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.