Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 sierpinia 2017, Anita, Julianna, Jacek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W sierpniu ruszy budowa hali tenisowej w Bytomiu

Prawie 3,7 mln zł będzie kosztowała nowa hala tenisowa, której budowa rozpocznie się w sierpniu przy ul. Tarnogórskiej w Bytomiu. Inwestycję realizowaną przez Górnik Bytom dofinansują wspólnie gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które łącznie przekazały w formie dotacji prawie 3 mln zł.

Chcesz się ochłodzić? Skorzystaj z basenu odkrytego

Sezon na pływalni odkrytej otwarty! Bytomianie i nie tylko będą mogli z niej korzystać w okresie wakacyjnym codziennie w godzinach od 9.30 do 19.00.

Przyłącz się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Już po raz piąty nasze miasto przyłączyło się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W tym roku zbieramy kilowatogodziny dla Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Bytomiu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, w której możemy nie tylko zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale pomóc potrzebującym.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Na kortach Górnika wyłonią Czarne Diamenty

Na kortach Górnika wyłonią Czarne Diamenty Data publikacji: 7 sierpnia 2017Już w najbliższą sobotę, 12 sierpnia po raz XXIV odbędzie się Międzynarodowy Turniej Czarne Diamenty. W imprezie rywalizować będą polscy oraz zagraniczni tenisiści i tenisistki, którzy zaprezentują swoje umiejętności i powalczą o cenne nagrody finansowe i rzeczowe.

Czterodniowa impreza potrwa do 15 sierpnia. Wówczas zostaną rozegrane finałowe mecze, które wyłonią zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, a jest ich wśród mężczyzn aż dziesięć, zaś wśród kobiet – siedem. - Zapisy do turnieju już trwają. Liczymy, że w imprezie weźmie udział ponad 50 uczestników, którzy po raz kolejny będą mogli sprawdzić się na kortach Górnika – mówi Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Górnika Bytom.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów dostępne są na stronie www.ksgornik.bytom.pl

Początek imprezy na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej w sobotę, 12 sierpnia o 10.00.

Partnerami XXIV Międzynarodowego Turnieju Czarne Diamenty są: Polski Związek Tenisowy oraz Śląski Związek Tenisowy.

Historia Czarnych Diamentów sięga lat sześćdziesiątych XX wieku. Modernizacja i podnoszenie standardów obiektów Górnika Bytom oraz popularyzacja w naszym mieście tenisa ziemnego zostały zauważone przez władze Polskiego Związku Tenisa Ziemnego, który w 1964 roku zorganizował po raz pierwszy turniej zwany Czarne Diamenty. Dwa lata później - w 1966 roku impreza ta zyskała rangę turnieju ogólnopolskiego i na stałe została wpisana w kalendarz imprez tenisowych w Polsce.

Ranga bytomskiego turnieju rosła z każdym rokiem. W 1973 roku wystąpił w nim - jednak bez powodzenia – jeden z najlepszych polskich tenisistów Wojciech Fibak. W 1977 roku bytomski turniej awansował do Grand Prix Polski, co zaowocowało wzrostem liczby uczestników, których w 1983 roku było ponad 130. Na lata osiemdziesiąte przypadły również największe sukcesy tenisistów Górnika Bytom w Czarnych Diamentach. W 1986 roku nasi tenisiści okazali się bezkonkurencyjni, zwyciężając zarówno w singlu, jak i deblu.

Z początkiem lat dziewięćdziesiątych charakter turnieju uległ jednak zmianie. Od 1994 roku stał się on imprezą dla amatorów, którzy rywalizują w kilku kategoriach wiekowych. Co roku liczba uczestników wzrasta, a udział w nim biorą coraz częściej obcokrajowcy, podnosząc w ten sposób rangę i prestiż mającego ponad pół wieku turnieju.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.