Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 lipca 2018, Andrzej, Wiktor, Daniel

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Na kortach Górnika wyłonią Czarne Diamenty

Na kortach Górnika wyłonią Czarne Diamenty Data publikacji: 7 sierpnia 2017Już w najbliższą sobotę, 12 sierpnia po raz XXIV odbędzie się Międzynarodowy Turniej Czarne Diamenty. W imprezie rywalizować będą polscy oraz zagraniczni tenisiści i tenisistki, którzy zaprezentują swoje umiejętności i powalczą o cenne nagrody finansowe i rzeczowe.

Czterodniowa impreza potrwa do 15 sierpnia. Wówczas zostaną rozegrane finałowe mecze, które wyłonią zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, a jest ich wśród mężczyzn aż dziesięć, zaś wśród kobiet – siedem. - Zapisy do turnieju już trwają. Liczymy, że w imprezie weźmie udział ponad 50 uczestników, którzy po raz kolejny będą mogli sprawdzić się na kortach Górnika – mówi Dariusz Łukaszewski, wiceprezes Górnika Bytom.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów dostępne są na stronie www.ksgornik.bytom.pl

Początek imprezy na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej w sobotę, 12 sierpnia o 10.00.

Partnerami XXIV Międzynarodowego Turnieju Czarne Diamenty są: Polski Związek Tenisowy oraz Śląski Związek Tenisowy.

Historia Czarnych Diamentów sięga lat sześćdziesiątych XX wieku. Modernizacja i podnoszenie standardów obiektów Górnika Bytom oraz popularyzacja w naszym mieście tenisa ziemnego zostały zauważone przez władze Polskiego Związku Tenisa Ziemnego, który w 1964 roku zorganizował po raz pierwszy turniej zwany Czarne Diamenty. Dwa lata później - w 1966 roku impreza ta zyskała rangę turnieju ogólnopolskiego i na stałe została wpisana w kalendarz imprez tenisowych w Polsce.

Ranga bytomskiego turnieju rosła z każdym rokiem. W 1973 roku wystąpił w nim - jednak bez powodzenia – jeden z najlepszych polskich tenisistów Wojciech Fibak. W 1977 roku bytomski turniej awansował do Grand Prix Polski, co zaowocowało wzrostem liczby uczestników, których w 1983 roku było ponad 130. Na lata osiemdziesiąte przypadły również największe sukcesy tenisistów Górnika Bytom w Czarnych Diamentach. W 1986 roku nasi tenisiści okazali się bezkonkurencyjni, zwyciężając zarówno w singlu, jak i deblu.

Z początkiem lat dziewięćdziesiątych charakter turnieju uległ jednak zmianie. Od 1994 roku stał się on imprezą dla amatorów, którzy rywalizują w kilku kategoriach wiekowych. Co roku liczba uczestników wzrasta, a udział w nim biorą coraz częściej obcokrajowcy, podnosząc w ten sposób rangę i prestiż mającego ponad pół wieku turnieju.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.