Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 sierpinia 2018, Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Na biesiadę? Do Rozbarku!

Na biesiadę? Do Rozbarku! Data publikacji: 4 października 2016Pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, tradycyjną kuchnią i wieloma innymi atrakcjami nawiązującymi nie tylko do górniczej tożsamości Bytomia – tak w wielkim skrócie prezentuje się program II Biesiady Rozbarskiej, która odbędzie się w piątek, 21 października o 19.00 w Teatrze Rozbark.

Podczas „Biesiady rozbarskiej” widzów zabawiać będzie kabaret „Jestem” - grupa, która w swoich występach łączy górnicze tradycje Górnego Śląska z wyrafinowanym poczuciem humoru. Jak przystało na biesiadę, nie zabraknie też muzyki.

Tego wieczoru w Teatrze Rozbark zagra zespół Forte. Podobnie jak w ubiegłym roku, pojawi się akcent charytatywny, bowiem zaplanowano aukcję obrazu bytomskiego artysty malarza, Wojciecha Tatarczyka.

Dochód ze sprzedaży obrazu przeznaczony zostanie na wsparcie i działalność reaktywowanej Akademii piłkarskiej GKS Rozbark Bytom.

Organizatorem wydarzenia jest Teatr Rozbark oraz GKS Rozbark Bytom. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na: http://www.teatrrozbark.pl/biesiada-rozbarska,278

fb_header.png

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.