Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

My English Book- znamy laureatów konkursu

Data publikacji: 15 czerwca 2016Samodzielnie wykonali książeczkę w języku angielskim i zdobyli atrakcyjne nagrody. Mowa o laureatach regionalnego konkursu językowo-plastycznego "My English Book" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 45 w Bytomiu.

W tym roku w konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Rudy Śląskiej, Chorzowa, Świętochłowic, Tarnowskich Gór oraz Bytomia. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie tekstu w języku angielskim na zadany temat i samodzielne wykonanie książeczki. Od pomysłu, wyobraźni i umiejętności autora zależały tytuł, format i technika wykonania książeczki. Organizatorzy konkursu oceniali prace pod kątem poprawności językowej, estetyki wykonania oraz pomysłowość w zakresie formy i tekstu.

Wśród nadesłanych prac znalazły się słowniczki obrazkowe, książki kucharskie, przewodniki po kuchniach różnych krajów, komiksy, historyjki propagujące zdrowe odżywianie. Uczniowie wykazali się pomysłowością i humorem. Wykonywali rysunki, malowali, załączali fotografie wykonanych przez siebie potraw, wykonywali kolaże, prace przestrzenne, znalazła się również praca w drewnie i komiks w formie grafiki komputerowej.

Książeczki były oceniane w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i klasy 4-6. W każdej kategorii przyznano 3 miejsca i 5 wyróżnień. Rozdanie nagród odbyło się 10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu.

Laureaci konkursu:
Klasy 1-3
I miejsce - Aleksandra Smarzewska SP33 w Bytomiu
II miejsce - Joanna Marcola SP33 w Bytomiu
III miejsce - Olga Przegendza SP43 w Bytomiu
Wyróżnienia: 1. Kornelia Pyclik SP5 w Tarnowskich Górach 2. Paulina Kulesza SP2 w Rudzie Śląskiej 3. Julia Czempiel SP5 w Bytomiu 4. Joanna Barczak SP45 w Bytomiu 5. Hanna Widera SP4 w Bytomiu
Klasy 4-6
I miejsce - Wiktor Smolnik SP43 w Bytomiu
II miejsce - Marta Bazan SP3 w Bytomiu
III miejsce - Zofia Mączka SP5 w Bytomiu
Wyróżnienia 1. Magdalena Kopińska SP24 w Rudzie Śląskiej 2. Kinga Ważyńska SP32 w Bytomiu 3. Dominik Burg SP45 w Bytomiu 4. Martyna Maryniok SP 23 w Bytomiu 5. Mateusz Engler SP25 w Rudzie Śląskiej
Autor: ww
Zdjęcia: SP 45

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.