Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Muzyka Narodów - Grecja

Muzyka Narodów - Grecja Data publikacji: 17 lipca 2017„Muzyka narodów” przybliża szerokiej publiczności kulturę narodów i regionów poszczególnych państw. Można powiedzieć, że to prawdziwe święto muzyczne, za sprawą którego, na scenie bytomskiego Amfiteatru krzyżują się dźwięki różnych kultur, epok i państw - powiedział podczas wczorajszej /16 lipca/ imprezy Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Kolejne festiwalowe spotkanie przyciągnęło do parku tłumy ludzi. Tematyką niedzielnego koncertu była Grecja. Na scenie wystąpiła Karina Skrzeszewska, związana między innymi z Operą Śląską. Sopranistka wraz z zespołem Zorba zabrała publiczność do krainy Homera i klasycznych pieśni greckich.

Na festiwal przybyli zaproszeni goście z miasta partnerskiego Drohobycz. Czekało na nich wiele niespodzianek, wśród nich wspólne wykonanie tańca greckiego.

Festiwal potrwa do końca wakacji. Każde spotkanie tematycznie nawiązuje do konkretnego Państwa. Przed nami między innymi Francja, Rosja, Niemcy. Nie zabraknie oczywiście akcentu polskiego. Zapraszamy do zapoznania się z programem.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.