Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Muzyczne zakończenie wakacji

Data publikacji: 27 sierpnia 2017W miniony weekend muzycznie zakończyliśmy lato w Bytomiu. W Amfiteatrze w Parku Miejskim wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Altra Volta Kwartet.  

Za nami 11 koncertów, które odbyły się w ramach Festiwalu Muzyka Narodów. Juliusz Ursyn Niemcewicz i jego goście. Licznie zgromadzeni na każdym z koncertów goście usłyszeli muzykę z różnych stron świata. Podczas tych niedzielnych, plenerowych koncertów w Parku Miejskim rozbrzmiewała m.in. węgierska, grecka, francuska, rosyjska, niemiecka i polska muzyka. Tematyka koncertów wprowadzała słuchaczy w świat różnych kultur muzycznych, wizji artystycznych oraz miejsc. Oprócz utworów najwybitniejszych kompozytorów i muzyków takich jak Fryderyk Chopin, Astor Piazzola czy Jan Sebastain Bach usłyszeliśmy utwory muzyki popularnej i rozrywkowej.

Podczas uroczystego zakończenia III edycji festiwalu, które odbyło się w niedzielę, 27 sierpnia, usłyszeliśmy pieśni neapolitańskie oraz najpiękniejsze arie z oper włoskich, w tym utwory Antonio Vivaldiego, Giuseppe Verdiego, Pietro Mascagnianiego, Pucciniego czy Toselliniego. Dzień wcześniej w Parku Miejskim wystąpił jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Obydwa koncerty zgromadziły w Parku Miejskim rzesze melomanów.

Festiwal dofinansowano ze środków Gminy Bytom oraz ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2017".

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.