Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2017, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Śląskie smaki, śląskie wice. Zapraszamy na Biesiadę Rozbarską

Miłośników dobrej zabawy zapraszamy na pięciogodzinny maraton ze śląskim humorem, śląską kuchnią oraz wieloma innymi atrakcjami. Już 20 października we wnętrzu zrewitalizowanej Cechowni byłej KWK Rozbark odbędzie się kolejna Biesiada Rozbarska.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Muzyczne zakończenie wakacji

Data publikacji: 27 sierpnia 2017W miniony weekend muzycznie zakończyliśmy lato w Bytomiu. W Amfiteatrze w Parku Miejskim wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Altra Volta Kwartet.  

Za nami 11 koncertów, które odbyły się w ramach Festiwalu Muzyka Narodów. Juliusz Ursyn Niemcewicz i jego goście. Licznie zgromadzeni na każdym z koncertów goście usłyszeli muzykę z różnych stron świata. Podczas tych niedzielnych, plenerowych koncertów w Parku Miejskim rozbrzmiewała m.in. węgierska, grecka, francuska, rosyjska, niemiecka i polska muzyka. Tematyka koncertów wprowadzała słuchaczy w świat różnych kultur muzycznych, wizji artystycznych oraz miejsc. Oprócz utworów najwybitniejszych kompozytorów i muzyków takich jak Fryderyk Chopin, Astor Piazzola czy Jan Sebastain Bach usłyszeliśmy utwory muzyki popularnej i rozrywkowej.

Podczas uroczystego zakończenia III edycji festiwalu, które odbyło się w niedzielę, 27 sierpnia, usłyszeliśmy pieśni neapolitańskie oraz najpiękniejsze arie z oper włoskich, w tym utwory Antonio Vivaldiego, Giuseppe Verdiego, Pietro Mascagnianiego, Pucciniego czy Toselliniego. Dzień wcześniej w Parku Miejskim wystąpił jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Obydwa koncerty zgromadziły w Parku Miejskim rzesze melomanów.

Festiwal dofinansowano ze środków Gminy Bytom oraz ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2017".

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.