Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

15 grudnia 2013

Tysiące eksponatów Muzuem Górnośląskiego

Jak tu zwiedzić Bytom i nie zobaczyć, jak kiedyś nosiły się Ślązaczki? Kiecki, zopaski, kabotki albo pięknie wyszywane czepce należą do zbiorów etnograficznych muzeum. Faunę i florę Górnego Śląska sprzed wieków atrakcyjnie prezentuje dział przyrody - ten na pewno przypadnie do gustu dzieciom. Swoje skarby kryją też inne działy muzeum.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 grudnia 2013

Galeria Motoryzacji i Techniki

Wśród prezentowanych samochodów i motocykli największą grupę stanowią auta brytyjskie, m.in. jaguary, rolls-royce silver cloud II czy bentley S1 sport saloon. Nie zabrakło też aut zza oceanu. Pamiętające czasy Ala Capone? Buick 28/27 z kołami o drewnianych szprychach, ford A czy nash 660 zadowolą oko niejednego konesera motoryzacji.

ZOBACZ WIĘCEJ
15 grudnia 2013

Domek Matki Ewy

Ona sama była skromna, a jej życie cechowała prostota, mimo że urodziła się w pałacu jako córka znanego na Śląsku bogatego przemysłowca i ziemianina. Założyła znane na całym świecie zakłady opiekuńcze "Ostoja Pokoju" i pomogła tysiącom osób. W małym domku, w którym mieszkała, znajduje się dziś izba muzealna (na Szlaku Matki Ewy).

ZOBACZ WIĘCEJ
15 grudnia 2013

Jarmark staroci

Bytomski Jarmark Staroci odbywa się w każdy pierwszy piątek i sobotę miesiąca na terenie kompleksu sportowo--rekreacyjnego przy ul. Modrzewskiego w dzielnicy Szombierki. Są to aktualnie największe w Polsce targi kolekcjonerskie, mające trzydziestoletnią tradycję, znane także poza granicami kraju.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.