Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

MUKS Bytom dołączył do programu "Aktywny senior 50+"

MUKS Bytom dołączył do programu "Aktywny senior 50+" Data publikacji: 22 września 2017Już po raz trzeci klub karate MUKS Bytom  dołączył do programu „Aktywny senior 50+”, który ma umożliwić prowadzenie aktywnego trybu życia dla seniorów oraz zapoznać ich z treningami karate.

Program jest organizowany przez Polski Związek Karate Tradycyjnego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W tym roku w Programie „Aktywny senior 50+” może uczestniczyć szersze grono zainteresowanych - dołączyć mogą osoby od 50 roku życia, dlatego będzie on realizowany nie tylko przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, ale także w siedzibie klubu, w Bytomiu - Szombierkach.

Program polega na przeprowadzeniu  bezpłatnego, 3-miesięcznego kursu karate dla osób powyżej 50 roku życia. Dla najbardziej aktywnych uczestników programu przewidziany jest wyjazd do najnowocześniejszego ośrodka japońskich sportów i sztuk walki – Dojo Stara Wieś oraz możliwość kontynuowania nauki karate jako pełnoprawny członek Klubu.

Zajęcia w ramach programu Aktywny senior odbywać się będą w centrum Bytomia i Szombierkach raz w tygodniu:
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku, czwartki, godz. 12.30 – początek 5 października;
  • Szkoła Społeczna, wtorki, godz. 18.30 – początek 3 października.

Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.