Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Można powalczyć o 5 tys. zł!

Można powalczyć o 5 tys. zł! Data publikacji: 30 czerwca 2017Do 10 lipca można zgłaszać pomysły w kolejnej edycji konkursu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. O 5 tysięcy złotych dofinansowania na realizację ciekawego projektu walczą organizacje pozarządowe i grupy nieformalne działające lokalnie.

To konkurs dla wszystkich, którzy mają pomysły na to, jak ożywić najbliższe otoczenie, zarówno w kontekście architektonicznym, jak i społecznym. Można zgłaszać propozycje na ożywienie podwórka, tworzenie tras turystycznych, spotkań plenerowych, konkursów kulinarnych itp. Wstępnej oceny projektów dokona najpierw komisja konkursowa, wybierze 2 – 3 z danego miasta, po czym głosować będą mieszkańcy.

Jak zaznaczają organizatorzy konkursu, zainteresowanie takimi działaniami jest bardzo duże, dlatego uruchamiają kolejną edycję. W poprzedniej, w Bytomiu, zwyciężył projekt: „Hipoterapia osób głuchoniemych” Śląskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwa Pomocy Głuchoniemym.

Szczegóły konkursu znajdują się tutaj

Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.