Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Motocyklowe SuperEnduro

Data publikacji: 23 lipca 201720 przeszkód na ponad 700 metrach mieli do pokonania zawodnicy, którzy w miniony weekend /22-23 lipca/ wzięli udział w VI i VII rundzie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski SuperEnduro.

Na torze przy ul. Frycza – Modrzewskiego w Bytomiu rywalizowało ponad 80 klubów oraz indywidualni zawodnicy-amatorzy, którzy na miejscu zgłosili chęć uczestnictwa w zawodach. Wśród zawodników nie mogło zabraknąć bytomianina Seweryna Gazdę, który ma na swoim sportowym koncie tytuły mistrzowskie i zwycięstwa w prestiżowych zawodach w Polsce i za granicą.

Na kibiców wyścigów czekała mała niespodzianka: wszyscy chętni mogli wziąć udział w Biegu Kibica, który odbył się na torze z przeszkodami przygotowanym dla zawodników SuperEnduro.

Zawodnicy Mistrzostw Polski rywalizowali ze sobą w 2 klasach: Junior (od 16 do 23 roku życia) i Open, natomiast Pucharu Polski w 6 klasach: Młodzik (od 10 do 16 lat), Open C (dla zawodników z licencją C), Open B (dla zawodników z licencją B), Kobiety i Master (powyżej 40 lat).

Zawody odbyły się na Torze SuperEnduro AJSKA Enduro Team przy ul. Frycza Modrzewskiego 41.

Impreza została objęta patronatem honorowym przez Prezydenta Bytomia Damiana Bartylę.  

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.