Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Modernizacja krytej pływalni przy ul. Parkowej 1

Modernizacja krytej pływalni przy ul. Parkowej 1 Data publikacji: 24 stycznia 2014Modernizacja krytej pływalni przy ul. Parkowej 1

Lokalizacja inwestycji
ul. Parkowa 1

Wartość inwestycji z wyszczególnieniem źródeł finansowania
Łączne nakłady - 22 324 182, 00 mln zł, z czego:
budżet miasta - 20 488 306,00 mln zł,
WFOŚiGW - 1 503 657,00 mln zł,
Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach - 332 219,00 zł zł.


Planowany okres realizacji inwestycji
2008-2012 r.

Cel inwestycji
Poprawa infrastruktury rekreacyjnej i sportowej w mieście. Poprawa jakości świadczonych usług oraz bezpieczeństwa korzystających z pływalni.


Planowany zakres rzeczowy inwestycji
Wymiana konstrukcji dachu oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Wymiana misy basenu na misę ze stali nierdzewnej. Remont hali basenu. Wykonanie nowej instalacji uzdatniania wody basenowej.


Przebieg realizacji inwestycji
2008r.
Sporządzono ekspertyzę konstrukcyjno-budowlaną. Wykonano projekt wymiany konstrukcji dachu i stolarki okiennej.

2009r.
Złożono do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach wniosek o refundację części kosztów zadania. Uzyskano pozwolenie na budowę, dotyczące wymiany konstrukcji dachu. Wykonano projekty wymiany: misy, instalacji uzdatniania wody i remontu hali basenu.
W przygotowaniu wniosek o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

2010 r.
Zakończono prace związane z I i II etapem inwestycji, tj.: wymianą konstrukcji dachowej, wymianą wielkoformatowych okien od strony ul. Wrocławskiej, remontu i termomodernizacją pokrycia dachowego oraz wymianą stolarki okiennej.


2010/2011 r.
W ramach III etpu wykonano żelbetową konstrukcję wsporczą mis basenowych oraz zamontowano misy basenu ze stali nierdzewnej. Wykonano również instalację wentylacyjną i ogrzewanie hali basenu, instalację elektryczną i oświetleniową, niezbędne roboty odtworzeniowe, a także wymianę instalacji uzdataniania wody. W 95% wykonano również system poziomowania płyty dennej pod misę ze stali nierdzewnej.

2011 r.
Rozpoczęto IV - ostatni etap inwestycji, podczas którego wykonany będzie remont szatni, natrysków i pomieszczeń sanitarnych, a także przebudowany będzie korytarz i hol basenu. Obiekt zostanie także dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dokończone zostaną również prace w ramach etapu III. tj.: uruchomienie instalacji wodnej basenu, uruchomienie wentylacji oraz wypoziomowanie plaży i pomalowanie hali głównej pływalni.

Dodatkowo w budynku pływalni krytej wykonano wymianę instalacji centralnego ogrzewania o wartości 869 791,65 zł.Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.